Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طرح جنجالی اطلاعات مسافران هوایی در پارلمان اروپا

طرح جنجالی اطلاعات مسافران هوایی در پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز پنج شنبه طرح ثبت و تبادل نام مسافران هواپیماها را در چارچوب تلاش برای مبارزه با تروریسم به بحث خواهد گذاشت. مانوئل والس، نخست وزیر

آگهی

پارلمان اروپا روز پنج شنبه طرح ثبت و تبادل نام مسافران هواپیماها را در چارچوب تلاش برای مبارزه با تروریسم به بحث خواهد گذاشت.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در تلاش است تا پارلمان اروپا را به تصویب این طرح متقاعد کند. آقای والس روز سه شنبه در واکنش به اعتراض مخالفان این طرح که می گویند عوامل حملات پاریس و بروکسل در آنجا حضور داشته و با هواپیما نیامده بودند، گفت: «کسی نمی گوید که این طرح جلو حملات تروریستی را می گیرد. این طرح تنها یک روش تکمیلی است که برای کارآیی هر چه بیشتر در مبارزه با تروریسم به ما کمک می کند.»

بعضی نمایندگان سال هاست که با استدلال حفظ اطلاعات شخصی افراد، با این طرح جنجالی مخالفت می کنند. تیموتی کرکهوف، نماینده محافظه کار بریتانیا در پارلمان اروپا گفت: «تبادل داده ها در بالاترین سطح استاندارد انجام می شود و این اطمینان هست که اطلاعات خصوصی افراد در هر کشور و در زمان تبادل بین دولت ها مانند گذشته حفظ شود.»

نمایندگان مخالف به خاطر آن که این طرح پس از حملات بروکسل با عجله در کمیته آزادی های شهروندی، عدالت و امور داخلی مطرح شد، اعتراض دارند.

شاندور زیروس، خبرنگار ما از استراسبورگ، مقر پارلمان اروپا گزارش می دهد که اعتراض ها به این طرح رو به فزونی است زیرا نمایندگان می گویند تروریست ها به ندرت با هواپیما سفر می کنند. او می گوید: «سال هاست که بحث در این زمینه در پارلمان اروپا جریان دارد. اما کارشناسان در مورد این که پایگاه داده های مسافران هوایی در مبارزه با تروریسم کارآیی داشته باشد، تردید دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از قوانین رسانه تا سیاست‌های آموزشی؛ چرا راست افراطی در پی کسب ریاست کمیسیون فرهنگی پارلمان اروپاست؟

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟