طرح جنجالی اطلاعات مسافران هوایی در پارلمان اروپا

طرح جنجالی اطلاعات مسافران هوایی در پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز پنج شنبه طرح ثبت و تبادل نام مسافران هواپیماها را در چارچوب تلاش برای مبارزه با تروریسم به بحث خواهد گذاشت. مانوئل والس، نخست وزیر

آگهی

پارلمان اروپا روز پنج شنبه طرح ثبت و تبادل نام مسافران هواپیماها را در چارچوب تلاش برای مبارزه با تروریسم به بحث خواهد گذاشت.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در تلاش است تا پارلمان اروپا را به تصویب این طرح متقاعد کند. آقای والس روز سه شنبه در واکنش به اعتراض مخالفان این طرح که می گویند عوامل حملات پاریس و بروکسل در آنجا حضور داشته و با هواپیما نیامده بودند، گفت: «کسی نمی گوید که این طرح جلو حملات تروریستی را می گیرد. این طرح تنها یک روش تکمیلی است که برای کارآیی هر چه بیشتر در مبارزه با تروریسم به ما کمک می کند.»

بعضی نمایندگان سال هاست که با استدلال حفظ اطلاعات شخصی افراد، با این طرح جنجالی مخالفت می کنند. تیموتی کرکهوف، نماینده محافظه کار بریتانیا در پارلمان اروپا گفت: «تبادل داده ها در بالاترین سطح استاندارد انجام می شود و این اطمینان هست که اطلاعات خصوصی افراد در هر کشور و در زمان تبادل بین دولت ها مانند گذشته حفظ شود.»

نمایندگان مخالف به خاطر آن که این طرح پس از حملات بروکسل با عجله در کمیته آزادی های شهروندی، عدالت و امور داخلی مطرح شد، اعتراض دارند.

شاندور زیروس، خبرنگار ما از استراسبورگ، مقر پارلمان اروپا گزارش می دهد که اعتراض ها به این طرح رو به فزونی است زیرا نمایندگان می گویند تروریست ها به ندرت با هواپیما سفر می کنند. او می گوید: «سال هاست که بحث در این زمینه در پارلمان اروپا جریان دارد. اما کارشناسان در مورد این که پایگاه داده های مسافران هوایی در مبارزه با تروریسم کارآیی داشته باشد، تردید دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده