اختلاف میان مقامات اروپایی بر سر افزایش مالیات بر فولاد وارداتی از چین

اختلاف میان مقامات اروپایی بر سر افزایش مالیات بر فولاد وارداتی از چین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران کارگر صنعت فولاد اروپا، دو هفته پیش با برپایی تظاهراتی در بروکسل خواستار افزایش مالیات بر محصولات وارداتی از چین شدند. وزرای صنعت کشورهای عضو

آگهی

هزاران کارگر صنعت فولاد اروپا، دو هفته پیش با برپایی تظاهراتی در بروکسل خواستار افزایش مالیات بر محصولات وارداتی از چین شدند. وزرای صنعت کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه این درخواست را مورد بررسی قرار دادند، ولی اختلاف میان آنها مانع حصول توافق شد.

خوزه مانوئل سورا، وزیر صنعت اسپانیا گفت: «بر اساس قوانین ضد شکستن قیمت “دامپینگ” برای محصولات وارداتی مالیاتی ۱۶ درصدی در نظر گرفته شده، این درحالی است که شرکای تجاری ما، مانند آمریکا تا ۲۰۰ درصد مالیات می گیرند.»

از سوی دیگر اتحادیه اروپا و چین در حال مذاکره برای کاهش تعرفه های گمرکی هستند. این امر موجب افزایش نگرانی برخی از کشورها شده است.

ترزا بلانووآ، معاون وزیر رشد و اقتصاد ایتالیا اظهار داشت: «نمی شود وارد یک بازار اقتصادی شد، ولی به قوانین احترام نگذاشت. چنین کاری موجب گسترش رقابت ناعادلانه و از دست رفتن صدها هزار شغل می شود.»

ادامه ورود محصولات ارزان قیمت چینی می تواند موجب بیکاری هزاران کارگر اروپای شود. هم اکنون بیش از ۳۳۰ هزار نفر به شکل مستقیم در صنعت فولاد مشغول به کار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود