Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگو با وزیر کشور یونان در مورد مهاجرت به اروپا

گفتگو با وزیر کشور یونان در مورد مهاجرت به اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارشگر یورونیوز با وزیر کشور یونان، آیونیس موزالاس در مورد اختلاف نظرات موجود میان کشورهای اتحادیه اروپا گفتگو کرده است. آیونیس موزالاس: طرح اتحادیه

آگهی

گزارشگر یورونیوز با وزیر کشور یونان، آیونیس موزالاس در مورد اختلاف نظرات موجود میان کشورهای اتحادیه اروپا گفتگو کرده است.

آیونیس موزالاس: طرح اتحادیه اروپا که اتریش از آن استقبال کرده، بر اسکان پناهجویان، یافتن کشوری برای آنها و ثبت هویتشان دلالت دارد. طرح اتحادیه اروپا بسیار روشن است.

یورونیوز: چرا این طرح عمل نشده است؟

آیونیس موزالاس: این طرح به مرحله عمل در نیامده زیرا برخی از کشورهای عضو (اتحادیه اروپا) از جمله اتریش بجای کار بروی آن، مرزهای خود را بستند. ما کرارا به این مسئله اشاره کرده ایم که یا عضو اتحادیه هستیم یا مستقلا عمل می کنیم. اتریش کشوری دوست بود؛ حالا دشمنانه عمل می کند. ما آنرا دشمن نمی خوانیم، اما می گوییم این عملکرد، برای کشور ما و برای اروپا دردناک و خصمانه است.

یورونیوز: آیا از طرف آنها تعهد یا قولی برای تغییر گرفته اید؟

آیونیس موزالاس: نه! نه قولی گرفتیم و نه قولی خواستیم. گفتیم که تنها خواهان اعمال وعده های نوشته شده و گفته شده در کنفرانس سران اخیر هستیم. ما خودمان به تعهداتمان عمل کرده ایم و حال خواهان همبستگی هستیم.

یورونیوز: یونان گفته است که اگر تعهداتی که در رابطه با مرزهای باز داده شده، اجرا نشود، راه توافق با بریتانیا را مسدود خواهد کرد. چطور یونان چنین اقدامی می کند در حالیکه به مشکلات عمده دست بگریبان است؟

آیونیس موزالاس: مطمئن نیستیم، اما به اعتقادمان به اروپای متحد ادامه می دهیم. می توانستیم به کل ایده اروپا در کنفرانس اخیر پایان دهیم و بگوییم حتی حاضر به مذاکره هم نیستیم. ما به آنچه اتحادیه اروپا واین کشورها به ما گفتند اطمینان کردیم. اشتباه کردیم، اما به تلاشمان ادامه خواهیم داد. روشن است که شکستن قول افزایش خواهد یافت. ما هم دست به اقدامات مستقل خود خواهیم زد….نه اینکه بخواهیم بلکه چاره دیگری نداریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا در مورد بحران پناهجویان

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها