Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو به جنگ قاچاقچیان انسان می رود

ناتو به جنگ قاچاقچیان انسان می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نیروهای خود در دریای اژه را به جنگ قاچاقچیان انسان می فرستد. یکی از مسیرهای اصلی ورود پناهجویان به خاک اروپا، گذر

آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نیروهای خود در دریای اژه را به جنگ قاچاقچیان انسان می فرستد. یکی از مسیرهای اصلی ورود پناهجویان به خاک اروپا، گذر از این دریا و رسیدن به یونان است. هنوز جزئیات دقیق عملیات ناتو مشخص نشده است.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو درباره بخشی از توافق بدست آمده گفت: «نیروهای یونانی و ترک، بر مبنای توافق وارد حریم هوایی و دریایی یکدیگر نخواهند شد.»

آلمان، ترکیه و یونان برای کاهش موج ورود پناهجویان به اروپا از ناتو تقاضای کمک کردند. حال با پاسخ مثبت این ائتلاف نظامی به درخواست این سه کشور، بحران پناهجویان ابعاد تازه ای خواهد یافت.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: «گروه های تبهکار جدیدی بوجود آمده که از مردم بینوا سوء استفاده می کنند. این عملیاتی برای مبارزه با قاچاقچیان انسان است. هدف ما انجام موثرترین اقدام انساندوستانه است.»

آندره بکتوف، خبرنگار یورونیوز در بروکسل بیان کرد: «ناتو اعلام کرده عملیاتش تنها به بخش جمع آوری اطلاعات محدود می شود و نمی خواهد که سربازان و ملوانانش رو در روی خانواده های پناهجو قرار بگیرند. دبیر کل ناتو هم به این پرسش که آیا به کمک کشتی های در حال غرق شدن می روند پاسخی نداد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا: دشمن واقعی قاچاقچیان انسان هستند

انتخاب دوباره روبرتا متسولا به ریاست پارلمان اروپا؛ «همچنان حامی اوکراین و حقوق زنان خواهم بود»

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد