نظر نمایندگان پارلمان اروپا درباره بستن مرزها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نظر نمایندگان پارلمان اروپا درباره بستن مرزها

موج گستره ورود پناهجویان به اروپا موجب شده که برخی از کشورها با نادیده گرفتن مفاد پیمان شنگن، بار دیگر کنترل گذرگاه های مرزی را در دست بگیرند. یکی از این گذرگاه ها تنها چند کیلومتر با مقر اصلی پارلمان اروپا در استراسبورگ فاصله دارد.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز گفت: «اگر فردی از آلمان به استراسبورگ سفر کند، امکان دارد در این منطقه نمادین که نامش “پل اروپاست” مورد بازرسی قرار بگیرد. خیلی از مردم اروپا نگران پایان دوره سفر آزادانه در این قاره هستند.»

کتی پیری، نماینده هلندی پارلمان اروپا، معتقد است که باید بین پناهندگان واقعی و کسانی که به دلیل اقتصادی مهاجرت می کنند فرق گذاشت.

او اظهار داشت: «باید تنها از پناهندگان واقعی پذیرایی کنیم. باید کسانی را که به دلایل اقتصادی مهاجرت کردند و پناهنده نیستند به کشورشان بازگردانیم. اروپا برای اینکه بتواند همچنان پناهجو بپذیرد باید سیاستهای مهاجرپذیری خود را سخت تر کند.»

از سوی دیگر، ربیکا هارمیس، نماینده آلمانی پارلمان، می گوید که بستن مرزها چاره کار نیست و تنها باید کنترل ها را افزایش داد.

او بیان کرد: «بر سر موضوع کنترل مرزهای بیرونی اروپا به توافق رسیدیم. باید روی این مسئله کار کنیم و همه هم باید مسئولیت خود را بپذیرد. به نظر من ما نه توانایی بستن مرزها را داریم و نه واقعا می خواهیم این کار را انجام دهیم.»