بازگشودن فصل دیگری برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

بازگشودن فصل دیگری برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال وعده اتحادیه اروپا برای دادن امتیاز به ترکیه در مقابل اسکان آوارگان در خاکش، روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه فصل دیگری از پرونده عضویت ترکیه به

آگهی

بدنبال وعده اتحادیه اروپا برای دادن امتیاز به ترکیه در مقابل اسکان آوارگان در خاکش، روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه فصل دیگری از پرونده عضویت ترکیه به اتحادیه را گشودند.

مولود کاووس اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: “باز شدن این فصل پس از دو سال نشانه خوبی است. روابط نزدیک میان اتحادیه اروپا و ترکیه بسیار لازم است. چالشهایی که با آن روبرو هستیم – تروریسم و مهاجرت – مستلزم روابطی سازنده در آینده است.”

گشودن باب مذاکره در مورد فصل هفده، فصل اقتصادی و مالی این تقاضانامه، در بروکسل بعنوان سرآغازی جدید در گفتگوهایی تلقی می شود که به سالها روابط پرتلاطم اروپا و ترکیه پایان می دهد.

ترکیه پذیرفته است که در مقابل وجه نقد، لغو مقررات روادید شهروندانش به اروپا و از سر گیری مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، از مهاجرت آوارگانی که به قصد اروپا وارد خاکش می شوند، جلوگیری کند.

گلثوم آلان، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: “ترکیه باید برای پیوستن به اتحادیه اروپا، مذاکره پیرامون تمام سی و پنج فصل موجود در تقاضانامه اش را با موفقیت سرانجام دهد. با آغاز مذاکرات در مورد فصل هفده، ترکیه تنها پانزده فصل مذاکراتی را گشوده است. بسیاری از فصلها از جمله فصلهای مربوط به عدالت و دادگستری و حقوق بشر بسته مانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»