Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشودن فصل دیگری برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

بازگشودن فصل دیگری برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال وعده اتحادیه اروپا برای دادن امتیاز به ترکیه در مقابل اسکان آوارگان در خاکش، روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه فصل دیگری از پرونده عضویت ترکیه به

آگهی

بدنبال وعده اتحادیه اروپا برای دادن امتیاز به ترکیه در مقابل اسکان آوارگان در خاکش، روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه فصل دیگری از پرونده عضویت ترکیه به اتحادیه را گشودند.

مولود کاووس اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: “باز شدن این فصل پس از دو سال نشانه خوبی است. روابط نزدیک میان اتحادیه اروپا و ترکیه بسیار لازم است. چالشهایی که با آن روبرو هستیم – تروریسم و مهاجرت – مستلزم روابطی سازنده در آینده است.”

گشودن باب مذاکره در مورد فصل هفده، فصل اقتصادی و مالی این تقاضانامه، در بروکسل بعنوان سرآغازی جدید در گفتگوهایی تلقی می شود که به سالها روابط پرتلاطم اروپا و ترکیه پایان می دهد.

ترکیه پذیرفته است که در مقابل وجه نقد، لغو مقررات روادید شهروندانش به اروپا و از سر گیری مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، از مهاجرت آوارگانی که به قصد اروپا وارد خاکش می شوند، جلوگیری کند.

گلثوم آلان، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: “ترکیه باید برای پیوستن به اتحادیه اروپا، مذاکره پیرامون تمام سی و پنج فصل موجود در تقاضانامه اش را با موفقیت سرانجام دهد. با آغاز مذاکرات در مورد فصل هفده، ترکیه تنها پانزده فصل مذاکراتی را گشوده است. بسیاری از فصلها از جمله فصلهای مربوط به عدالت و دادگستری و حقوق بشر بسته مانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است