Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس پارلمان ایتالیا: ما باید از پناهجویان حمایت کنیم، نه از خودمان در مقابل آنها.

رئیس پارلمان ایتالیا: ما باید از پناهجویان حمایت کنیم، نه از خودمان در مقابل آنها.
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز: نخست وزیر ایتالیا، ماریو رنسی در یک اظهار نظر جنجالی گفته است اگر اروپا استراتژی خود را عوض نکند، نهاد های اروپایی احتمالا بهترین متحدان

آگهی

یورونیوز: نخست وزیر ایتالیا، ماریو رنسی در یک اظهار نظر جنجالی گفته است اگر اروپا استراتژی خود را عوض نکند، نهاد های اروپایی احتمالا بهترین متحدان مارین لوپن و جبهه ملی فرانسه خواهند شد. با این نظریه موافقید؟

لورا بولدرینی: فکر می کنم پیروزی جبهه ملی در نتیجه نارضایتی مردم از اقدامات ریاضتی، نگرانی و ترس و آینده تاریک است. چطور می شود مردم را متقاعد کرد که (امثال جبهه ملی) راه حل مشکلاتشان نیستند؟ اینکه نشان دهیم چاره در دست اروپاست. اما اگر اروپا تکان نخورد، این به نفع کسانی خواهد بود که خواهان از هم پاشیدن آن هستند. بنابراین اروپا باید دست به اقداماتی بزند که به نفع مردم باشد و به آنها نشان دهد که به سود آنهاست که در اتحادیه اروپا باقی بمانند. این لحظه اتخاذ تصمیماتی تاریخی است.

یورونیوز: متاسفانه اروپا آرزومندی را از شهروندانش حتی در ایتالیا که سنتا بسیار اروپایی است، گرفته است. نظرخواهی ها نشان می دهد که تنها چهار نفر از ده نفر در ایتالیا معتقدند که عضویت در اتحادیه اروپا به نفع کشور بوده است. چگونه می توان نظر مثبت ایتالیایی ها را به اتحادیه اروپا جلب کرد؟

لورا بولدرینی: ما باید به امکاناتی که اتحادیه اروپا برایمان فراهم کرده، ارج بگذاریم. اما، نباید فراموش کنیم که جوانانی که در دهه نود متولد شده اند، اروپا را با قربانی دادن عجین می بینند. در بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی هم چنین است. اروپا مترادف است با فقدان افق و آینده. باید به اتحادیه اروپا به دیده اتوموبیلی نگاه کنیم که ما را به افقهای دور رهنمون شده، اما اکنون خانواده بزرگ و موتور اتوموبیل کهنه شده از کار افتاده است. باید آنرا به روز کرد. در این راه باید به ارزشها و سیاستهای اقتصادی گذشته امان باز گردیم که نه بر اقدامات ریاضتی، بلکه بر رشد استوار باشد.

یورونیوز: شما به بروکسل آمده اید تا سندی را در مورد ادغام هرچه بیشتر اتحادیه به کمیسیون ارائه دهید که نه کشور دیگر با آن توافق کرده اند. اما برخی از دیگر اعضای اتحادیه با ادغام مخالفند. آیا این اقدام شما موجب تفرقه نمی شود؟

لورا بولدرینی: ابدا. ما با بحران، تهدید و چالشهایی بزرگ، از مهاجرت گرفته تا توریسم روبرو هستیم. این معضلات را تنها با همبستگی و اعمال سیاستهایی مشترک می توان حل کرد. برخی، از روی سردرگمی و وحشتی که در اروپا وجود دارد، از فرصت استفاده کرده میخواهند همه چیز را دور بیندازند، اما این به سود مردم اروپا نیست…آنها را منحرف می کند. ما، روسای آن گروه از پارلمانهای اروپا که این سند را امضاء کرده ایم، آماده ایم که در حق حاکمیتمان شریک شویم. ما خواهان اروپایی متوجه تر به مسائل اجتماعی هستیم، و یک سیاست اقتصادی که پیامد های اجتماعی آنرا نادیده نگیرد. ما می گوییم اروپا باید بسوی فدرالیسم پیش برود.

**یورونیوز: شما مدتهاست که سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل برای آوارگان هستید. در مورد اینکه بسیاری از کشورهای اروپایی در خود را بروی پناهجویان می بندند، چه فکر می کنید؟**لورا بولدرینی: کلیه معاهدات ما به حق پناهجویی بعنوان حق اساسی در اتحادیه اروپا اشاره می کند. این هویت اتحادیه اروپاست. اما، اگر می توانستیم این مسئله را با همه اعضای اتحادیه حل کنیم، دیگر بحرانی وجود نمی داشت. یادآوری می کنم که کشورهایی مثل لبنان با جمعیتی چهار میلیون و نیمی، میزبان یک میلیون و پانصد هزار پناهجو یعنی بیست و پنج درصد جمعیتشان هستند. چطور اتحادیه اروپا می تواند بگوید هشتصد هزار پناهجو بیش از اندازه است؟ موجه نیست. اگر نتوانیم طبق معاهده امان کسانیکه را که از ما تقاضای حمایت دارند، بپذیریم، وجهه امان را از دست می دهیم. ما باید از پناهجویان حمایت کنیم، نه از خودمان در مقابل آنها.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند