اجلاس فوق العاده وزرای کشور اتحادیه اروپا در بروکسل

اجلاس فوق العاده وزرای کشور اتحادیه اروپا در بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز جمعه، اجلاس فوق العاده وزرای کشور و دادگستری اتحادیه اروپا در بروکسل بروی اعمال هرچه سریعتر تدابیر امنیتی و ایمنی که در طول چند ماه گذشته بروی آن

آگهی

روز جمعه، اجلاس فوق العاده وزرای کشور و دادگستری اتحادیه اروپا در بروکسل بروی اعمال هرچه سریعتر تدابیر امنیتی و ایمنی که در طول چند ماه گذشته بروی آن توافق کرده بودند، مهر تاکید گذاشت. اعضای اتحادیه خواهان کنترل تردد شهروندان اروپا در مرزهای خارجی اتحادیه هستند.

برخی از اعضاء، از جمله فرانسه، پیشنهاد کرده اند که اینگونه کنترلها در مرزهای منطقه “تردد آزاد” شنگن در اروپا نیز مترتب شود.

برنارد کازانو، وزیر کشور فرانسه در بدو ورود به محل کنفرانس گفت: “این اقدام (شامل) کنترل مرزها در داخل اتحادیه اروپا هم می شود زیرا تروریستها در میان کشورهای اروپایی تردد می کنند. در عین حال، این فرصتی مغتنم برای ترمیم نظام اطلاعاتی شنگن است زیرا اطلاعات فردی تروریستهایی که (از خارج) به اروپا باز می گردند را ضبط و اقدامات آنها را پیش از وقوع خنثی می کند.”

بریتانیا نیز نگران خطرات ناشی از حمله احتمالی تروریستهاست. ترزا می، وزیر کشور بریتانیا گفت: “بریتانیا اطلاعات مربوط به افرادی که در داخل و خارج از این کشور فعالند را ضبط می کند، اما باید در عین حال امنیت مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را هم تضمین کنیم. به همین دلیل، با اقداماتی از قبیل ایجاد مراکز ارزیابی مهاجرین موافقت کرده ایم که باید به مرحله عمل گذاشته شود.”

گزارشگر یورونیوز، افی کوتسوکوستا می گوید: “وزرای کشور و دادگستری اتحادیه بروی ایجاد یک مرکز مبارزه با تروریسم وابسته به پلیس اروپا گفتگو می کنند که هدف آن هماهنگی در رد اطلاعات خواهد بود. آنچه مطرح است همبستگی اعضاء و تعادل میان بحران پناهجویان و امنیت اتحادیه اروپاست.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»