سطح هشدار امنیتی در بروکسل بلژیک زرد اعلام شد

سطح هشدار امنیتی در بروکسل بلژیک زرد اعلام شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس بلژیک با آماده باش کامل در تعقیب یکی از مظنون حملات تروریستی پاریس است. پلیس صبح روز دوشنبه یک خودرو با پلاک فرانسوی و راننده اش را در بروکسل

آگهی

پلیس بلژیک با آماده باش کامل در تعقیب یکی از مظنون حملات تروریستی پاریس است. پلیس صبح روز دوشنبه یک خودرو با پلاک فرانسوی و راننده اش را در بروکسل توقیف کرد. پلیس و نیروهای نظامی در بروکسل حضور پر رنگی دارند و سطح هشدار امنیتی زرد اعلام شده است.

خبرنگار یورونیوز از بروکسل می گوید: «اهرم های امنیتی نهادهای اتحادیه اروپا درست پس از حملات پاریس مورد توجه قرار گرفته است اما در اینجا در بروکسل مردم علی رقم حضور گسترده پلیس درباره تنش های پیش آمده صحبت نمی کنند.»

یک شهروند بلژیکی می گوید: «آنها جلسات کوتاه متعددی در مورد امنیت برای ما گذاشتند که اگر اقدامات بیشتری لازم بود ما درباره آنها آگاهی داشته باشیم. من احساس می کنم مردم مراقبت شرایط هستند و کارشان را انجام می دهد و من کاملا در اینجا احساس امنیت می کنم.»

روز گذشته باوجود عملیات بزرگ پلیس در منطقه مولن بک بروکسل، پلیس بلژیک موفق به دستگیری صلاح عبدالسلام یکی از تروریست های حملات جمعه شب پاریس نشد. روز دوشنبه مقامات بلژیک با استفاده از توئیتر از مردم خواسته اند که به آنها برای یافتن این مظنون کمک کنند.

همچنین مسابقه فوتبال میان تیم های بلژیک و اسپانیا که قرار بود امشب برگزار شده به دلایل امنیتی لغو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مولن بک در کانون توجه نیروهای امنیتی بلژیک

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟