Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا از ترکیه کمک می خواهد

اروپا از ترکیه کمک می خواهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پایان کنفرانس سران اتحادیه اروپا و سی کشور آفریقایی در مورد مهاجرت به اروپا، اتحادیه اروپا رای داد که وجوه صندوق کمک های مالی به آفریقا افزایش

آگهی

در پایان کنفرانس سران اتحادیه اروپا و سی کشور آفریقایی در مورد مهاجرت به اروپا، اتحادیه اروپا رای داد که وجوه صندوق کمک های مالی به آفریقا افزایش یابد.

قرار است اتحادیه اروپا مبلغ یک میلیارد و هشتصد هزار یورو در اختیار کشورهای آفریقایی، و سه میلیارد یورو به ترکیه بپردازد.

در این میان، رئیس کمیسیون اروپا گفت از سرعت رسیدگی به پناهجویان در اروپا ناخوشنود است: “من سخت از سرعت روند اسکان (مهاجرین) ناخوشنودم. تاکنون از یکصد و شصت هزار مهاجر تنها یکصد و سی نفر اسکان داده شده اند. اگر با این سرعت ادامه دهیم، این یکصد و شصت هزار نفر را تا ژانویه دو هزار و یکصد و یک اسکان خواهیم داد! پس لازم است که برنامه موثرتری را دنبال کنیم.”

رهبران اروپا، همچنین، با پرداخت مبلغ سه میلیارد یورو به هزینه مهاجران در ترکیه و لغو مقررات روادید برای شهروندان این کشورموافقت کردند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: “در مقابل، ترکیه می تواند روند بازگرداندن شهروندان کشور سوم را تسریع کند. توافق برای بازگرداندن شهروندان ترکیه اعمال شده است، اما این کشور می تواند روند عودت شهروندان دیگر کشورها را تسریع کند.”

جیمز فرینی، گزارشگر یورونیوز در “والتا” می گوید: “برخورد نرم اروپا با آقای اردوغان ادامه دارد. منابع آگاه به احتمال برگزاری یک کنفرانس سران با شرکت ترکیه در اواخر ماه جاری اشاره کرده اند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آوارگان ایزدی در ترکیه، از اینجا مانده و از آنجا رانده

از سرگیری کنترل مرزی در سوئد پس از بیست سال

وزیر دارایی آلمان پناهجویان را به بهمن تشبیه کرد