Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تقلب در عرضه گوشت خام در اروپا

تقلب در عرضه گوشت خام در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره حمایت از مصرف کننده در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا گزارش داده است که اروپا در مورد رسوایی سال گذشته در مورد عرضه غیرقانونی گوشت آلوده اسب هیچگونه

آگهی

اداره حمایت از مصرف کننده در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا گزارش داده است که اروپا در مورد رسوایی سال گذشته در مورد عرضه غیرقانونی گوشت آلوده اسب هیچگونه اقدامی نکرده و اکنون هم برچسبها فاقد اطلاعات لازم و گوشتهای عرضه شده در اغلب موارد حاوی مواد منع شده شیمیایی است یا اصولا آن گوشتی نیستند که روی برچسب نوشته شده است.

مونیک گوینز، رئیس اداره حمایت از مصرف کننده می گوید: “یک غذای سنتی در بلژیک گوشت گاو چرخ شده است که خام مصرف می شود. فکر می کنید گوشت گاو است در حالیکه گوشت خوک می خورید. این غیر قابل قبول است.”

بسیاری از انواع گوشت خام در فروشگاههای اروپا با برچسب تقلبی به فروش می رسد.

کارشناس مواد غذایی این سازمان می گوید: “مصرف کننده برچسب روی گوشت را می خواند. اما تولیدکنندگان مواد غذایی به شیوه های بسیاری متوسل می شوند که شما آنچه را فکر می کنید می خرید، نخرید. موسسه ما نتیجه این تحقیقات را به اطلاع کمیسیون اروپا می رساند. ما صدایی هستیم که نتایج این آزمایشات را به گوش رهبران اروپا می رسانیم تا برای مسائل مطرح شده، راه حل یافت شود.”

اما با ادامه بحران مالی و اکراه مقامات در پیگیری متخلفین مواد غذایی، پیام مصرف کننده احتمالا توجه کشورهای اتحادیه اروپا را جلب نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند