Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بی طرفی نت و حذف رومینگ در پارلمان اروپا تصویب شد

بی طرفی نت و حذف رومینگ در پارلمان اروپا تصویب شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز سه شنبه قوانینی را درباره حفظ بی طرفی ارائه کنندگان خدمات اینترنتی در کشورهای عضو این اتحادیه تصویب کرد. بر اساس این قانون، شرکتهای

آگهی

پارلمان اروپا روز سه شنبه قوانینی را درباره حفظ بی طرفی ارائه کنندگان خدمات اینترنتی در کشورهای عضو این اتحادیه تصویب کرد. بر اساس این قانون، شرکتهای مزبور برای کاهش سرعت اینترنت و بستن برخی سایتهای اینترنتی با محدودیت روبرو خواهند شد.

آندروس آنسیپ، معاون رئیس کمیسیون اروپا برای بازار واحد دیجیتال اعتقاد دارد که تصویب این قوانین مانع از تک تازی شرکتهای خدمات دهنده اینترنتی می شود. او در اینباره گفت: «قوانین عمومی درباره بی طرفی نت بدین معناست که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نخواهند توانست درباره برنده یا بازنده بودن در فضای مجازی و محتوا و دسترسی سایتها تصمیم گیری کنند.»

قوانین تصویب شده که از سی ام آوریل سال آینده به اجرا در خواهد آمد در مقایسه با قوانین مشابه ایالات متحده آمریکا انعطاف پذیرتر و شامل استثناهای بیشتری هستند. برای مثال این قوانین برای ویدئو کنفرانسها و عمل جراحی اجازه برخورداری از کیفیت حداقلی را در صورت توافق به کاربران می دهد. همچنین در برخی موارد همچون حمله های سایبری شرکتها می توانند دسترسی به سایتها را محدود کنند.

یولیا ردا، نماینده پارلمان اروپا و عضو حزب پایرت آلمان می گوید: «بی طرفی در نت به این معناست که سرعت اینترنت عادلانه، بدون محدودیت و دخالت باشد و مسائلی همچون کاربر، محتوای جستجو، ابزار جستجو یا اپلیکیشن مورد استفاده در میزان سرعت تاثیری نگذارد. شورای اروپا تلاش می کند بگوید که این قوانین بدنبال این چیزهاست. پرسشم اینست که چرا کشورهای عضو در توافق به دست آمده از واژه و تعریف بی طرفی نت خودداری می کنند.»

پارلمان اروپا همچنین روز سه شنبه دریافت هزینه برای مکالمات تلفنی حین سفر موسوم به رومینگ را در ۲۸ کشور عضو ممنوع اعلام کرد. این قانون از پانزدهم ژوئن سال ۲۰۱۷ لازم الاجرا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات نفوذی روسیه در پارلمان اروپا؛ پلیس به دفتر نمایندگان یورش برد

خیزش چپ‌گرایان ملی‌گرا به رهبری نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان برای درخشش در انتخابات اروپا

انتخابات پارلمان اروپا و نقش زنان سیاستمدار؛ ملونی با کارت‌های فن در لاین و لوپن چگونه بازی می‌کند؟