عبور از بندر کاله به بریتانیا، کابوس کامیونداران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عبور از بندر کاله به بریتانیا، کابوس کامیونداران

روزانه دهها پناهجو همچنان تلاش می کنند که از طریق بندر کاله فرانسه به بریتانیا بروند. حصارکشی در کنار جاده و حضور گستره پلیس هم مانع کوشش آنها برای سوار کامیون ها شدن نمی شود. در این میان رانندگان کامیون با مشکلاتی روبرو هستند.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز درباره یکی از راهکارهای رانندگان برای کاهش خسارت اظهار داشت: «برخی از رانندگان برای جلوگیری از خسارت به کامیون خود، در طول شب درهای کانتینر را باز می گذارند.»

کامیونها قبل از ورود به کشتی های که عازم بریتانیا هستند باید ساعت ها در پارکینگ های کنار اسکله منتظر بمانند. مهاجران هم از این فرصت برای سوار کامیون شدن استفاده می کنند. لایوش سرگی راننده مجارستانی شرایط را چنین توضیح می دهد: «فقط در طول روز می توانیم وارد کشتی شویم. شبها تعداد زیادی مهاجر به اینجا می آیند. روی کامیون می پرند و یا برای داخل شدن به کامیون، چادر آن را پاره می کنند. وضعیت ناگواری است.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا دولت فرانسه از آنها محافظت می کند، می گوید: «کاری انجام نمی دهند. فقط نظاره گر هستند. در صورت ورود آنها به کامیون پلیس وارد عمل می شود. اگر کسی در کامیون ما باشد با مجازات مقامات بریتانیایی روبرو می شویم.»

اگر پلیس بریتانیا پناهجویانی را درون کامیون پیدا کند، راننده بیش از دو هزار پوند جریمه خواهد شد.