Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محدودیت حمل کالا در سفرهای درون اتحادیه اروپا

محدودیت حمل کالا در سفرهای درون اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه سخن شما مری از دوبلین پرسیده است: «امسال تابستان می خواهم به چند کشور اروپایی سفر کنم. آیا می توانم همراه خودم مواد غذایی، الکل یا

آگهی

در این برنامه سخن شما مری از دوبلین پرسیده است: «امسال تابستان می خواهم به چند کشور اروپایی سفر کنم. آیا می توانم همراه خودم مواد غذایی، الکل یا سیگار ببرم؟»

خیمنا گومز دو لا فلور از دفتر ارتباط مستقیم با شهروندان اروپایی به این پرسش پاسخ می دهد: «اگر درون اتحادیه اروپا سفر می کنید محدودیت کلی برای حمل محصولاتی که منشأ حیوانی دارد، وجود ندارد چون همه کشورهای اتحادیه اروپا باید از استانداردهای دامپزشکی یکسان تبعیت کنند. هر جا که بروید، آندورا، لیختن اشتاین، نروژ، سن مارینو یا سوییس همین استانداردها برقرار است. اما در صورت شیوع بیماری دامی در یک کشور، محدودیتهایی ممکن است اِعمال شود. اگر از جایی به اتحادیه اروپا وارد شوید که در بالا به آن اشاره نشده باشد نمی توانید بدون اسناد رسمی دامپزشکی، گوشت یا لبنیات به همراه داشته باشید. هدف از این قانون جلوگیری از ورود بیماری های دامی به اروپاست. اما آوردن شیر خشک یا غذا کودک یا غذاهایی که به دلایل پزشکی به آن نیاز دارید به جز بعضی موارد خاص مجاز است.»

وی می افزاید: «در سفر از یک کشور اتحادیه اروپا به کشور دیگر حمل دخانیات و مشروبات الکلی برای استفاده شخصی آزاد است، اما فروش آنها مجاز نیست. کشورهای اتحادیه اروپا می توانند برای تعداد سیگارهایی که می توانید ازبعضی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا به همراه بیاورید محدودیت قائل شوند اما این محدودیت نمی تواند کمتر از ۳۰۰ سیگار باشد. برای آگاهی بیشتر باید با مقامات گمرگ هر کشوری که می خواهید به آن سفر کنید تماس بگیرید. چنانچه دخانیات یا الکل به همراه دارید که مقدارش از حد مصرف شخصی تجاوز نمی کند، نباید گمرک بپردازید.»

خانم دولافلور درباره قوانین مربوط به همراه داشتن پول می گوید: «در مورد پول نقد اگر در سفر بین کشورهای اتحادیه اروپا ده هزار یورو یا بیشتر یا معادل آن به ارز دیگری همراه داشته باشید، باید قبلا با تماس با ادارات گمرک کشورهای مبداً و مقصد و کشورهایی که از آنها عبور می کنید آگاه شوید که آیا لازم است مقدار پولی را که به همراه دارید اظهار کنید یا نه. اما اگر از اتحادیه اروپا خارج می شوید و یا به آن وارد می شوید موظف هستید که اظهار کنید ده هزار یورو یا بیشتر پول به همراه دارید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها