Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمکهای فوری مالی به یونان

کمکهای فوری مالی به یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان بفوریت به هفت میلیادر یورو محتاج است تا دیون خود را به بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول بپردازد. به همین دلیل، کمیسیون اروپا پیشنهاد کرده است این مبلغ از طریق صندوق کمکهای فوری تمام اتحاد

آگهی

یونان بفوریت به هفت میلیادر یورو محتاج است تا دیون خود را به بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول بپردازد. به همین دلیل، کمیسیون اروپا پیشنهاد کرده است این مبلغ از طریق صندوق کمکهای فوری تمام اتحادیه اروپا به یونان منتقل گردد.

والدیس دومبروفسکیس، معاون کمیسیون اروپا گفت: “با توجه به محدودیتهای سیاسی، قانونی، مالی و زمان، تنها دو گزینه باقی مانده است: وام و برنامه کمک مالی از صندوق ثبات اروپا. اما هیچ طرحی برای کمک از طرف تک تک کشورها وجود ندارد و بنابراین در فقدان راه حلی دیگر، بهترین راه، استفاده از صندوق کمک اروپاست.”

در این میان، بریتانیا با کمک مالی صندوق اتحادیه اروپا به یونان مخالف است، اما بدنبال تماس تلفنی رئیس کمیسیون اروپا، نخست وزیر بریتانیا قدری موضع خود را تعدیل کرده است.

آقای کامرون در پارلمان بریتانیا گفت: “به سود ماست که منطقه یورو مسائلش را حل کند. ما در تعاملهایشان دخالت مستقیم نداریم زیرا عضو منطقه یورو نیستیم هرچند که به آنها نیازمندیم. ما به منطقه یورو نمی پیوندیم اما اعضای (منطقه یورو) باید بفوریت مسائلشان را حل کنند.”

افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: در این میان، کمیسیون اروپا طرحهایی را اعلام کرده است که مبلغ سی و پنج میلیارد یورو برای رشد اقتصادی یونان تا پنج سال دیگر مهیا می کند. بر اساس این طرح، پانصد میلیون یورو صرف اقتصاد شده و دو میلیارد دیگر در بودجه دولت (یونان) ذخیره می شود.

قرار است وجوه این صندوق که یونان تاکنون به آن دسترسی نداشته، صرف سرمایه گذاری، ایجاد فرصتهای شغلی و زیر بنای اقتصادی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از قوانین رسانه تا سیاست‌های آموزشی؛ چرا راست افراطی در پی کسب ریاست کمیسیون فرهنگی پارلمان اروپاست؟

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟