Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قطعنامه پارلمان اروپا علیه مجارستان

قطعنامه پارلمان اروپا علیه مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز چهارشنبه قطعنامه ای تصویب کرد که در آن از نظرسنجی دولت مجارستان درباره موضوع مهاجرت و مرتبط دانستن مهاجران با فعالیتهای مجرمانه و

آگهی

پارلمان اروپا روز چهارشنبه قطعنامه ای تصویب کرد که در آن از نظرسنجی دولت مجارستان درباره موضوع مهاجرت و مرتبط دانستن مهاجران با فعالیتهای مجرمانه و تروریسم، انتقاد شده است.

در پی سیاستهای جنجالی ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، قطعنامه پارلمان اروپا از کمیسیون اروپا می خواهد که ساز و کاری برای کنترل دموکراسی و حکومت قانون در مجارستان تدارک ببیند.

نخست وزیر محافظه کار مجارستان در ماه آوریل گفته بود که اجرای حکم اعدام در مجارستان باید به بحث گذاشته شود.

لویی میشل، نماینده لیبرال پارلمان اروپا از بلژیک می گوید: «این پیامی بسیار قوی است زیرا در حقیقت نشان می دهد که اکثریت این پارلمان کاملا با شیوه و رفتار آقای اوربان مخالف است. در عین حال من از اینکه حزب مردم اروپا که حزبی بسیار مهم در این پارلمان است به حمایت از آقای اوربان به شکلی سازمان یافته ادامه می دهد بسیار شوکه و متعجب شدم.»

این قطعنامه پارلمان اروپا نسبت به امکان سلب حق رای مجارستان در اتحادیه اروپا در صورت اجرا کردن حکم اعدام هشدار می دهد اما یک نماینده طرفدار آقای اوربان خواستار کنترل تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.

گیورگی هولونی، نماینده پارلمان اروپا از مجارستان می گوید: «در مورد حکم اعدام همه چیز روشن است و اجرا نمی شود. این تنها یک بحث است. اراده ای برای اجرای حکم اعدام وجود ندارد. باید بگویم که این یک سوءتفاهم است. اما مسئله اصلی این است که اگر آنها در مورد همه ۲۸ کشور عضو به این دقت تحقیق کنند اروپا جای بهتری خواهد بود.»

یک گزارش شورای اتحادیه اروپا روز سه شنبه نسبت به گسترش گفتمان یهودی ستیز، نژادپرستانه همراه با هراس از همجنسگرایی در مجارستان هشدار داده و از عدم واکنش مقامات این کشور به آن ابراز نگرانی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟