Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مبارزه با تبانی در بازیها، ضرورت ورزش اروپا

مبارزه با تبانی در بازیها، ضرورت ورزش اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدنبال افزایش موارد تبانی در فوتبال، رییس اتحادیه فوتبال اروپا مبارزه با فساد را در اولویت کار قرار داده است.

آگهی

تحقیقات پلیس اروپا نشاندهنده فعالیتهای مافیایی در بازیهای فوتبال است. آنها پس از شرطبندی در بازیها نتیجه مسابقه ها را به نفع خود تغییر می دهند و از این راه پول کلانی بدست می آورند.

پلیس اروپا دو سال و نیم روی این موضوع کار کرده است و به نظر می رسد هیچ کشوری از این تقلب ها در امان نیست. در بلژیک یک تاجر چینی به خرید بازیهای لیگ یک متهم شده و در آلمان یک گروه بزهکار بالکانی میلیون ها یورو در این فعالیت سرمایه گذاری کرده است. در ایتالیا هم نمونه های مشخصی ذکر شده است.

یکی از مسئولان فدراسیون مبارزه با تبانی های ورزش می گوید: “گرایش بسیار بدی وجود دارد، اسفبار است زیرا تلاش برای تبانی در نتیجه بازیها هر آخر هفته بیشتر می شود و تعداد تقلب ها به طرز بدی بسیار زیاد می شوند.”

مارک تارابلا، نماینده چپ میانه بلژیک در پارلمان اروپا معتقد است: “باید هماهنگی قانونی بوجود آید تا تبانی ها در بازی جرم شناخته شود و قانونی برای همه اروپا باشد که اگر بازیکنی در کشوری تقلب کرد نتواند در کشور دیگر بازی کند.”

این تقلب ها اعتبار فوتبال بعنوان یک بازی را زیر سؤال برده و پس از جنجال فساد در فیفا نوبت به پاکسازی فضای فوتبال اروپا رسیده است. از این رو میشل پلاتینی، رییس اتحادیه فوتبال اروپا مبارزه با فساد را در اولویت کار قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟