مقابله با ورود آوارگان در آبهای مدیترانه

مقابله با ورود آوارگان در آبهای مدیترانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ادامه اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در روز دوشنبه، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در میان اقداماتی که برای مبارزه با ورود آوارگان غیرقانونی به آبهای مدیترانه درنظر گرفته است، مقابل

آگهی

در ادامه اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در روز دوشنبه، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در میان اقداماتی که برای مبارزه با ورود آوارگان غیرقانونی به آبهای مدیترانه درنظر گرفته است، مقابله با قاچاقچیان و قایقهایشان قرار دارد.

فدریکا موگرینی، رئیس اداره خارجه اتحادیه اروپا گفت: “ما تصمیم گرفته ایم که برای مقابله با شبکه های قاچاق آوارگان یک نیروی ضربتی ایجاد کنیم که کارش را بلافاصله و از فردا آغاز خواهد کرد.”

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا برای بحث بیشتر در مورد آوارگان مدیترانه اعلام کرده است که روز پنجشنبه یک کنفرانس سران فوق العاده تشکیل خواهد شد.

آقای توسک گفت: “انتظار ندارم راه حلی فوری برای ریشه این معضل یافت شود، زیرا چنین راه حلی وجود ندارد. اگر بود، مدتها پیش از آن استفاده کرده بودیم. اما انتظار دارم کمیسیون اروپا و اداره خارجه گزینه هایی برای اقدامات عاجل ارائه کنند.”

در این میان، سازمانهای غیر دولتی در خارج از ساختمان پارلمان اروپا دست به تظاهرات زده خواهان اقدام موثر پارلمان شدند.

یک نماینده پارلمان اروپا گفت: “تنها شش کشور از اعضای بیست و هشتگانه اتحادیه از هفتاد و پنج درصد آوارگان مراقبت می کنند. سئوال عمده این است: بیست و دو دولت دیگر کجا هستند؟ مسئولیت مشترک کجا رفته است؟ دولتها همواره از قابلیتشان در امور مهاجرت گفته اند. حالا وقت آن است که ببینیم چه نوع اروپایی می خواهیم.”

یک فعال سیاسی در همین رابطه افزود: “مردم در تلاش یافتن برف که از خانه هایشان فرار نمی کنند. جنگ است و مشقت. به این دلیل کشورهایشان را ترک می کنند. و چه می خواهند؟ اینکه ما آنها را بپذیریم. بعنوان انسان بپذیریم. می خواهند با آبرو و احترام زندگی کنند و مثل انسان کار کنند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟