چاره جوئی برای ختم فاجعه آوارگان آبهای مدیترانه

چاره جوئی برای ختم فاجعه آوارگان آبهای مدیترانه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبوگ گردهم آمده اند تا شاید راه حلی بر معضل آوارگان در آبهای مدیترانه بیابند. رئیس اداره خارجه اتحادیه می گوید اروپا باید بطور جمعی مسئولیت رسیدگی به این مسئله را برع

آگهی

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گردهم آمده اند تا برای حل مسئله مهاجران غیرقانونی که تلاش می کنند از طریق مدیترانه خود را به اروپا برسانند، چاره جویی کنند. تاکنون در این راه هزاران مهاجر از جمله تعداد کثیری کودک خردسال جان خود را از دست داده اند. ورود مهاجران غیرقانونی بویژه برای ایتالیا مسئله ساز است.

وزیر خارجه ایتالیا گفت: “اروپا باید به این روند به دیده یک مورد فوق العاده نگاه کند. دیگر ممکن نیست بتوان این مسئله را در داخل مرزها و با استفاده از منابع ایتالیا حل کرد.”

وزیر خارجه سوئد گفت باید اختیارات “فرانتکس” (موسسه مسئول رسیدگی به ورود پناهندگان از طریق آبهای مدیترانه) را افزایش داد: “(اختیارات) فرانتکس باید گسترش یابد. سوئد هم به این امر کمک خواهد کرد. سایر اعضای اتحادیه اروپا هم باید سهم مساوی و عادلانه خود را در کمک به آوارگان برعهده گیرند.”

در فقدان اختیارات کافی برای “فرانتکس“، یک احتمال، شرکت فعالانه عملیات تجسسی و امدادی اتحادیه اروپاست.

فدریکا موگرینی، مسئول اداره خارجه اتحادیه اروپا گفت: “نکته اصلی این است که ما با علم به اینکه راه حلی ساده و اعجاز آمیز بر مسئله وجود ندارد، باید همگام با یکدیگر مسئولیت مشترک آنچه در آبهای مدیترانه رخ می دهد را برعهده گیریم.”

خانم موگرینی گفت احتمال دارد شورای اروپا کنفرانس سرانی ویژه برای بحث پیرامون مسئله مهاجرت برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد