فعالان مدنی در اروپا خواستار کمک بیشتر به پناهجویان هستند

فعالان مدنی در اروپا خواستار کمک بیشتر به پناهجویان هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهادهای حقوق بشری در اروپا خواهان اصلاح قوانین مربوط به مهاجرت و تسهیل ورود پناهجویان به این قاره هستند.

آگهی

همزمان با افزایش آمار مرگ و میر پناهجویان در دریای مدیترانه، شماری از نهادهای حقوق بشری خواهان بازشدن درها اروپا و اصلاح قوانین مربوط به مهاجرت شدند.

وانسا سائنن از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: «بر اساس آمار جهانی ۸۶ درصد پناهجویان در مناطق بومی خود که قالبا جزء نقاط فقیر جهان و حتی آسیا و آفریقاست می مانند و به اروپا مهاجرت نمی کنند. مثلا، چهار یا پنج درصد پناهجویان سوری به اروپا آمدند. لبنان به تنهای بیش از کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا پذیرای مهاجران سوری بوده است.»

کمیسیون اروپا قرار است در ماه آینده میلادی سیاست های جدیدش را در زمینه مهاجرت ارائه کند. از سوی دیگر فعالان مدنی خواستار اقدام فوری نهادهای اروپایی هستند.

اوینا ماک گوان، از سازمان عفو بین الملل اظهار داشت: «واضح بگویم که برنامه مربوط به مهاجرت بی فایده است. کارهای مهمی مانند جستجو و نجات پناهجویان در دریای مدیترانه وجود دارد. باید اعتراف کنیم اتحادیه اروپا با سیاستهایش در حال کشیدن دیواری به دور این قاره است. بستن مرزهای زمینی مهاجران را مجبور می کند تا راه دریا را انتخاب کنند. باید پناهجویان بیشتری را بپذیریم و سیاستهای مربوط به مهاجرت را اصلاح کنیم.»

پیشبینی می شود با آغاز فصل گرما موج مهاجرت به اروپا شدت یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش موج مهاجرت غیرقانونی به جنوب ایتالیا

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟