Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگو با رئیس پارلمان اوکراین

گفتگو با رئیس پارلمان اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس پارلمان اوکران در دیدار از بروکسل و پارلمان اروپا خواهان ادامه تحریم علیه روسیه شده و تقاضا کرده است ارتش اوکراین با سلاحهای دفاعی تقویت شود.

آگهی

ادامه تحریم علیه روسیه، افزایش فشارهای دیپلماتیک بر مسکو و کمک های مالی و فنی برای اوکراین در میان تقاضاهای ولادیمیر گرویسمن، رئیس پارلمان اوکراین در جریان دیدارش از بروکسل بود. ناتالیا ریچاردسون با او به گفتگو نشسته است.

یورونیوز: شما از پارلمان اروپا دیدار کرده اید. نمایندگان اوضاع اوکراین و شکست توافق مینسک را چطور ارزیابی می کنند؟

ولادیمیر گرویسمن: وقایع اوکراین بگونه ای بیطرفانه بعنوان تهاجم نظامی وعلنی روسیه تلقی می شود. نمایندگان خواهان اتحادند و آنرا چالشی نه تنها برای اوکراین بلکه برای تمام اروپا می بینند.

یورونیوز: آیا خواهان افزایش تحریم علیه روسیه هستند؟

ولادیمیر گرویسمن: اوکراین پیشنهاد استقرار یک نیروی حافظ صلح را کرده است. معتقدیم این وسیله ای برای متوقف کردن تهاجم نظامی روسیه و مزدورانش است. تحریمها بعنوان عاملی موثر برای متوقف کردن تهاجم، باید ادامه پیدا کنند. دیگر آنکه، توانایی دفاعی اوکراین باید با دریافت سلاحهای دفاعی تقویت شود. تاکید می کنم: ما نه به تسلیحات تهاجمی، بلکه به سلاحهای دفاعی اشاره داریم.

یورونیوز: بسیاری از نمایندگان پارلمان اوکراین از لایحه برقراری حکومت نظامی صحبت می کنند….

ولادیمیر گرویسمن: چهارچوب قوانین برای شرایط جنگ باید عوض شود. بسیاری چیزها، از جمله مقررات باید در شرایط نوین تغییر کنند.

یورونیوز: اما حکومت نظامی در اصول ممکن است؟

ولادیمیر گرویسمن: صلح باید برقرار شود. مهاجم باید به کشورش بازگردد. این شق اصلی است. شقوق دیگری هم امکان پذیر است، اما تا زمانیکه دنیای متمدن اجازه دهد، مهاجم به کارش ادامه خواهد داد.

یورونیوز: این تصور وجود دارد که روسیه تمام تلاش خود را می کند که اوکراین به “ناتو” نپیوندد…

ولادیمیر گرویسمن: این حق قانونی اوکراین است نه دیگران. تهاجم روسیه تنها علیه سیاستهای اوکراین نیست، بلکه حمله علیه ارزشهای اروپایی و اصولی است که جهان بر آن استوار است: استقلال، تمامیت ارضی، دموکراسی و آزادی..و بالاتر از همه این صلح است که باید به آن احترام گذاشته شده و نادیده انگاشته نشود. متاسفانه، در دنیای امروز، روسیه آنرا نادیده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟