نخست وزیر یونان: به زمان حساس و مهم مذاکرات رسیده ایم

نخست وزیر یونان: به زمان حساس و مهم مذاکرات رسیده ایم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ادامه تلاشها برای رسیدن به توافق میان یونان و مقامات اروپایی بر سر بدهی های این کشور، قرار است آتن روز پنجشنبه با ارسال نامه ای شروط جدیدش را برای دریافت یک وام شش ماه اعلام کند.

آگهی

مقامات آتن روز پنجشنبه با ارسال نامه ای به همتایان اروپایی شان شروط جدید خود را برای دریافت یک وام شش ماه مطرح خواهند کرد. پس شکست مذاکرات روز دوشنبه وزیران دارایی حوزه پولی یورو و مقامات آتن صحبت های درباره توقف کمکهای مالی اروپا به یونان مطرح شده است.

از سوی دیگر مقامات آلمان همچنان خواستار عمل یونان به تعهدات پیشین هستند. وولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در این زمینه گفت: «در سالهای اخیر یونان رشد خوبی داشته است. این بدون هزینه نبوده و در واقع همه جا به همین شکل است. ما راه درست را انتخاب کردیم. اگر مسیر بهتری سراغ دارد قبول می کنیم، ولی چنین مسیری دیده نمی شود.»

در صورت توقف کمکها مالی اروپا به دولت یونان، مقامات این کشور نمی تواند به تعهدات مالی خود عمل کنند و در نتیجه این کشور به سمت ورشکستگی حرکت خواهد کرد.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان درباره شرایط حساس کنونی گفت: «به زمان حساس و مهم مذاکرات رسیده ایم. پیشنهادهای خود را مطرح می کنیم و امیدواریم مورد قبول قرار گیرد تا شرایط برای حرکت به سوی آینده فراهم شود.»

به نظر می رسد مقامات حوزه پولی یورو و مسئولان یونان مصمم هستند برای کاستن از شکاف ایجاد شده و رسیدن به مصالحه ای موقت از برخی اصول پیشین خود چشم پوشی کنند.

دانیل گروس، اقتصاددان آلمانی درباره این موضوع گفت: «در مصالحه پیش رو، دولت یونان در نهایت اکثر مفاد تعهدات پیشین را قبول می کند. البته شاید با کمی نرمش در مسائل مالی. محتوا تغییر نمی کند، ولی نام آن عوض می شود. نامی مانند، قرارداد رشد، مبارزه با فساد یا مقابله با فرار مالیاتی بر روی آن می گذارند. همه با این نظر موافق هستند. احتمال دارد پس از انتخاب یکی از این نامها، دولت یونان آن را قبول کند.»

روز پنجشنبه، روز مهمی و سرنوشت سازی برای مردم یونان و همچنین شهروندان حوزه پولی یورو خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟