بحث درباره برچسب منشاء گوشت ها در اتحادیه اروپا

بحث درباره برچسب منشاء گوشت ها در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از چندین رسوایی در ارتباط با مواد غذایی، پارلمان اروپا خواستار چسباندن برچسب منشاء گوشت ها بر روی غذاهای فراوری شده است. بسیاری از شهروندان

آگهی

پس از چندین رسوایی در ارتباط با مواد غذایی، پارلمان اروپا خواستار چسباندن برچسب منشاء گوشت ها بر روی غذاهای فراوری شده است.

بسیاری از شهروندان اروپایی اعتمادشان را به اطلاعات موجود در بسته بندی غذاها از دست داده اند بهمین خاطر اتحادیه اروپا خواستار تصویب قوانینی برای مشخص شدن منشاء گوشت هاست.

از هر ده شهروند اروپایی، ۹ نفر خواستار شفافیت بیشتر در صنعت غذایی هستند اما دست اندکاران این صنعت می گویند که تصویب این قوانین هزینه تولید محصولات را بالا می برد. رناتا سومر نماینده المانی پارلمان اروپا می گوید: «۹۰ درصد شرکت هایی که این محصولات غذایی را تولید می کنند شرکت های کوچک و متوسط هستند و آنها واقعا از افزایش زیاد هزینه ایشان می ترسند، حدود ۵۰ درصد هزینه هایشان افزایش می یابد.»

بحث درباره برچسب های اضافی روی مواد غذایی شکاف هایی در پارلمان میان کشورهای شمال و جنوب اروپا ایجاد کرده است. الیزابتا گردینی، عضو ایتالیایی پارلمان حساسیت بیشتری در دفاع از کیفیت مواد غذایی دارد او می گوید: «ما باید به هر موردی بطور خاص توجه کنیم، زیرا این صنعت اطلاعات زیادی از این دست دارد بخاطر اینکه مقررات دیگری وجود دارد که خواستار این اطلاعات است، بنابراین در بیشتر موارد نباید شاهد افزایش هزینه ها باشیم.»

در ماه آوریل، قوانین جدید برچسب منشاء گوشت ها برای گوشت های تازه به اجرا گذاشته می شود و کمیسیون بزودی پیشنهادهایی برای برچسب گوشت های فرآوری شده ارائه خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده