کنفرانس سران اتحادیه اروپا: کسانی باید ببرند و کسانی ببازند

کنفرانس سران اتحادیه اروپا: کسانی باید ببرند و کسانی ببازند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آخرین کنفرانس سران اتحادیه اروپا، طرح سیصد میلیارد یورویی کمیسیون اروپا برای سرمایه گذاری در اتحادیه در صدر دستور جلسه قرار دارد. بحران اوکراین و روابط اتحادیه اروپا با روسیه هم به مذاکره گذاشته خو

آگهی

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا برای آخرین کنفرانس سران در سال جاری در بروکسل گردهم آمدند.

در صدر دستور جلسه، طرح سیصد میلیارد یورویی سرمایه گذاری در اروپا قرار دارد که از طرف رئیس جدید کمیسیون اروپا ارائه شده است.

علیرغم شوق و هیجان سایرین، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت سرمایه گذاری باید با هدفی قاطع انجام شود: “سرمایه گذاری باید بر پروژه هایی انجام شود که آینده دارند، مثل اقتصاد دیجیتالی که ما در مقاسیه با بازارهای جهانی در آن عقب هستیم.”

در این میان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، اعلام کرد فرانسه به صندوق این طرح سرمایه گذاری کمک مالی خواهد کرد: “فرانسه از طرح سرمایه گذاری کمیسون حمایت کرده به آن اعتبارات و وجوه لازم را می دهد تا در کشورمان سرمایه گذاری بیشتر و رشد بیشتری دیده شود.”

در واکنش به اظهارات آقای اولاند، رولاند ژیله، استاد دانشگاه سوربن پاریس گفت: “جالب است که بشنویم کسی بگوید بیشتر از آنچه از من انتظار می رود کمک خواهم کرد، اما امیدوارم این کمک (مالی) را برای کشورم باز پس گیرم. این جای خطر است: اینکه هر کشوری تصور کند محق است که در مقابل سهمیه ای که می دهد، حداقل تمام آنرا پس بگیرد. در این میان کسانی باید ببازند و کسانی ببرند… و مشکل هم همینجاست.”

در کنفرانس جاری، همچنین بحران اوکراین و موضع اتحادیه اروپا در مقابل روسیه هم مطرح خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»