گروگانگیری در شهر گانت بلژیک

گروگانگیری در شهر گانت بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با واقعه گروگانگیری در شهر سیدنی استرالیا، چهار مرد مسلح به داخل خانه ای در شهر "گانت" بلژیک ریخته و شخصی را به گروگان گرفتند.

آگهی

روز دوشنبه، سه مرد مسلح به آپارتمانی در شهر “گانت” در بلژیک حمله کرده و شخصی را به گروگان گرفتند.

این واقعه با دخالت بیست افسر پلیس به بازداشت گروگانگیرها خاتمه یافت و به کسی هم آسیبی وارد نیامد. گفته می شود محل واقعه، منطقه معاملات مواد مخدر است.

یکی از شاهدان عینی به گزارشگر یورونیوز گفت: “مردی در لباس خواب وارد روزنامه فروشی من شد و گفت پلیس را خبر کنم چون چهار مرد مسلح وارد آپارتمانش شده اند. او گفت دوستش خواب است و او موفق به فرار شده است.”

این واقعه توجه رسانه های بین المللی را بخود جلب کرد، اما سخنگوی دادستانی شهر “گانت” ضمن تاکید بر اینکه این واقعه بعد سیاسی یا مذهبی نداشته است، گفت: “به اعتقاد ما این (واقعه) احتمالا به خرید و فروش مواد مخدر مرتبط بوده است. دو سه نفر از آنها، اخیرا، در کار مواد مخدر بوده اند.”

یکی از ساکنان این محله افزود: “می دانم در این خانه همواره مشکلاتی از قبیل مواد مخدر وجود داشته است. این اولین بار نبوده و مطمئنم آخرین بار نیست.”

اودری تیلو، گزارشگر یورونیوز در “گانت” می گوید: علیرغم تشابهاتی که میان این واقعه و واقعه سیدنی وجود دارد، پلیس و دادستانی شهر “گانت” به عامل تروریسم در این ماجرا اشاره ای نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا کمک مالی ۹۵ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائیل و تایوان را تصویب کرد

بولتون با انتقاد از بایدن به دلیل اعمال فشار زیاد بر اسرائیل: ایران بسیار خوش شانس بود

نیویورک‌تایمز: تصاویر ماهواره‌ای حاکی از هدف قرار گرفتن بخش راداری سامانه اس-۳۰۰ در اصفهان است