مانور مشترک کمیسیون اروپا و نیروهای پلیس در بلژیک

مانور مشترک کمیسیون اروپا و نیروهای پلیس در بلژیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک گروه خرابکار بنام “پنجشنبه سیاه” مرتبط با گروههای تروریستی خاور میانه، دویست دانشجو را در شهر آنتورپ بلژیک به گروگان گرفته اند. این داستان بحرانی ساختگی است که سیصد و پنجاه عضو پلیس بلژیک و شش کشور دیگر، با همکاری خدمات کمیسیون اروپا باید آنرا حل کنند.

گزارشگر یورونیوز می گوید: آخرین حمله تروریستی در بلژیک توسط یک تفنگدار انجام شد که در کنار گروههای جهادی جنگیده بود. اما اروپا در تلاش آمادگی برای موارد پیچیده تری از جمله حملات شیمیایی و بیولوژیکی است.

در جریان آزاد کردن گروگانها، بسیاری زخمی شده و حتی باید به احتمال پخش ویروس بیماری یا انفجار بمب شیمیایی در میان آنها، برای اقدامات بهداشتی به بیمارستان منتقل گردند. رهبر تیم پزشکی در این عملیات می گوید: “ما قربانیان گلوله، و زخمیان حملات شیمیایی داریم که باید در این محل معالجه شوند.”

میان سالهای دوهزار و یازده و دو هزار و سیزده، پلیس اروپا حدود یکهزار و پانصد نفر را به ظن ارتباط با فعالیتهای تروریستی بازداشت کرد. این اعتقاد وجود دارد که خرابکاران و گروههای جدایی طلب در داخل اروپا به اندازه جهادی هایی که از جنگهای خاور میانه باز می کردند، فعال نیستند.

یک مقام امنیتی می گوید: “خطر در تمام اروپا تقریبا یکسان است. البته برخی از کشورهای اتحادیه اروپا بزرگتر و در نتیجه دارای جوانانی هستند که به خاورمیانه رفته اند، اما این (معضل) می تواند هرجا اتفاق بیفتد. نباید در خطر اغراق کنیم اما باید آماده باشیم.

حدود سه هزار نفر عمدتا از بریتانیا، فرانسه، بلژیک و هلند به نیروهای جهادی در خاور میانه پیوسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد