انتقال وجه کمکی برای مبارزه با ابولا باید تسریع شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقال وجه کمکی برای مبارزه با ابولا باید تسریع شود

کمیسیون اروپا اعلام کرده است که مبلغ بیست و نه میلیون یورو به مبارزه علیه اپیدمی ابولا اختصاص داده است که بخشی از آن در اختیار سازمانهای خیریه قرار خواهد گرفت، اما مدیر شاخه آفریقایی صلیب سرخ می گوید تاکنون تنها پنجاه درصد وجه وعده داده شده، در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

آلاسان سنگور می گوید: “وجه درنظر گرفته شده از طرف اتحادیه اروپا کافی است، اما باید انتقال آن تسریع شود. باید هرچه زودتر به مردم بیاموزیم که راه و روشهای خود را مثلا در ارتباط با بخاک سپردن مرده هایشان عوض کنند تا سرانجام ابولا را ریشه کن کنیم.”

اجساد قربانیان ابولا ده برابر بیماران مبتلا به این بیماری مسری است. گزارش شده است عدم رعایت ملاحظات ایمنی در جریان خاکسپاری جسد یک رهبر مذهبی در مالی، منبع شیوع دیگری برای این اپیدمی بوده است.

مدیر منطقه ای صلیب سرخ افزود: “در برخی کشورهای غرب آفریقا احتمال کمبود غذا می رود. مردم قادر به رفتن به مزارعشان برای کشت و دیگر چیزها نبوده اند. این بدان معنی است که هم اکنون (ابولا) بر اقتصاد و زندگی مردم تاثیر گذاشته است.”

قرار است صلیب سرخ برنامه هایی را برای آگاه سازی مردم در منطقه بویژه در روستاها و حومه های شهرهای بزرگ غرب آفریقا اجرا کند.