Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نقش پلیس اروپایی در مبارزه علیه جرایم بین المللی؟

نقش پلیس اروپایی در مبارزه علیه جرایم بین المللی؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، گتانو نوتاری، از ایتالیا پرسش خود را درباره نقش پلیس اروپایی مطرح کرده و بنوا گودارت از پلیس اروپا پاسخ می‌دهد.

گتانو نوتاری: سلام. نقش و وظیفه پلیس اروپایی در مبارزه علیه جرایم بین المللی چیست؟

بنوا گودرات: «پلیس اروپایی به عنوان یک نهاد اروپایی مسوولیت پیشگیری و مبارزه با جرایم و فعالیتهای تروریستی سازمان یافته را بر عهده دارد.

این نهاد ساز و کارهای قانونی، انسانی، فنی و مالی را به منظور تسهیل همکاری بین موسسات و نهادهای اتحادیه اروپا از یک سو و شرکای پلیس اروپایی از سوی دیگر فراهم می‌کند.

پلیس اروپایی عملیات و تحقیقات نهادهای اروپایی مجری قوانین را هدایت و پشتیبانی می‌کند، مثلا در عملیاتی موسوم به «نجات» که در چارچوب یک شبکه وسیع با هدف نجات کودکان قربانی سوء استفاده جنسی صورت گرفت.

به دیگر عملیاتی که به مبارزه علیه پول‌های تقلبی بویژه یورو انجامید هم باید اشاره کرد که در آن پلیس اروپایی به عنوان سازمان مرکزی، قابلیت جهانی خود را به نمایش گذاشته و اطلاعات لازم را از سراسر جهان گرد آورده است.

پلیس اروپایی در شکل کنونی و قانونی‌اش که فعالیتهای ما را تحت پوشش قرار می‌دهد، مانند پلیس سنتی از قوه قهریه استفاده نمی‌کند. این نهاد ساز و کار‌ها و روشهای مربوط به تجزیه و تحلیل جرایم و شیوه‌های پشتیبانی از گروه‌های پلیس که بطور مشترک از زمان شروع عملیات تجسس و تحلیل اطلاعات دست می‌زنند، فراهم می‌کند.

پلیس اروپایی در حال حاضر از ۶۵۰ مامور پلیس از ۲۷ کشور عضو تشکیل شده است. بین آن‌ها تعداد زیادی هستند که صرفا به جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها می پردازند.»

شما هم چنانچه پرسش یا نظری دارید می‌توانید در تارنمایی یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها