Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ارتباط مستقیم یورونیوز با ایستگاه فضایی بین المللی در برنامه"سخن من"

ارتباط مستقیم یورونیوز با ایستگاه فضایی بین المللی در برنامه"سخن من"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه “سخن من” برنامه ای جدید از یورونیوز است که شما در آن می توانید سوالات خود ر درباره موضوعات مختلف مطرح کنید. آلکس تیلورمجری این برنامه است.

از زمانی که یوری گاگارین به فضا رفت پنجاه سال می گذرد. در برنامه این هفته شما سوالات خود را با فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی در میان خواهید گذاشت. در ایستگاه فضایی، دیمیتری کوندراتیف فرمانده ایستگاه، کتی کولمن مهندس پروازو پائولو نسپولی، آندری سامو کوتایف، ران گارن و آندری بوریسنکو حضور دارند.

بیننده:” می خواستم قدری در مورد ایستگاه فضایی بین المللی بدانم. به نظر می رسد که این موضوع چندان ارتباطی با نگرانی های امروز انسان ندارد. آیا این ایستگاه در بهبود وضعیت بهداشت، یافتن درمانی برای سرطان یا مسائلی از این دست به ما کمک خواهد کرد؟ و آیا این فعالیت ها واقع گرایانه است؟”

الکس تیلور:“ایستگاه فضایی بین المللی از نگرانی های امروز انسان فاصله دارد. آیا این ایستگاه می تواند فوایدی برای بهداشت داشته باشد؟ آیا تحقیقات شما می تواند به ما که روی زمین هستیم کمک کند؟ شما برای کمک به ما دقیقا چه کار می کنید؟”

کتی کولمن: “این سوال رو ما از خودمان هم می پرسیم. خود من مشغول تحقیق بر روی انسان هستم. برای نمونه در پی این هستم که بدانم بدن انسان درنبود جاذبه زمین چه واکنشی از خود نشان می دهد، این یافته ها می تواند در سلامت انسان در سفر احتمالی به مریخ یا سیارات دورتر از آن مفید باشد. البته این تحقیق حتی برای افراد روی زمین نیز فوایدی دارد.

یکی از مسائلی که ما در اینجا با آن رویرو هستیم کاهش تراکم و پوکی استخوان است. تراکم استخوان های ما در اینجا، تقریبا ده برابر بیشتر از یک زن هفتاد ساله در زمین کاهش پیدا می کند. لذا ما در اینجا به نوعی موجودات دیگری هستیم و چون بیماری دیگری نداریم لذا تحقیق بر روی کاهش تراکم استخوان های ما ساده تر است.

من در اینجا داروهایی جلوگیری از پوکی استخوان مصرف می کنم و واکنش بدنم نسبت به این داروها را مورد مطالعه قرار می دهم. ما در اینجا بر روی جلوگیری از پوکی استخوان و حتی ترمیم استخوان های پوک شده کار می کنیم و به نظرم این یکی از فواید مهم این ایستگاه فضایی است.”

در برنامه بعدی” سخن من“، ازپارلمان اروپا در بروکسل همراه شما خواهیم بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهمیت «ذره خدا» در چیست؟

زندگی در فضا در گفتگو با جوان ترین فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی

جنبش زنان با سینه های برهنه از چه دفاع می کند؟