Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحقیق جدید علمی: ویاگرا بجز سکس می‌تواند فایده‌ پزشکی دیگری داشته باشد

قرص ویاگرا
قرص ویاگرا Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتیجه یک تحقیق علمی جدید نشان می‌دهد مردانی که از داروهای درمان اختلال نعوظ مانند ویاگرا استفاده می‌کنند ۱۸ درصد کمتر از دیگران احتمال دارد تا به بیماری آلزایمر مبتلا شوند.

آگهی

این پژوهش امیدهایی را پدید آورده است تا بتوان با استفاده از این داروها از ابتلا به شکل مرسوم زوال عقل جلوگیری کرد. با این حال به گفته دانشمندان به بررسی‌های بیشتری برای تائید ارتباط مصرف این داروها با کاهش خطر ابتلا به آلزایمر نیاز است. 

به گفته پژوهشگران بریتانیایی در جریان این تحقیق نزدیک به ۲۷ هزار مرد که از اختلال نعوظ رنج می‌بردند مورد بررسی قرار گرفتند. همه این مردان در ابتدای این تحقیق هیچ گونه مشکل شناختی نداشتند.

نتیجه این تحقیق که در نشریه «ژورنال نورولوژی» منتشر شده نشان می‌دهد تاثیر داروها در زمینه کاهش خطر ابتلا به زوال عقل در مردانی که به طور مکرر داروهای درمان اختلال نعوظ برای آنها تجویز شده بیشتر بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

به گفته محققان دوره آزمایش تصادفی و کنترل شده این داروها بر روی هم مردان و هم زنان به آنها کمک خواهد کرد تا دریابند آیا تاثیر مستقیمی بین مصرف داروهای درمان اختلال نعوظ و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر وجود دارد یا خیر.

بیماری آلزایمر مرسوم‌ترین نوع زوال عقل محسوب می‌شود که زندگی حدود هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر را در اتحادیه اروپا تحت تاثیر قرار داده است. 

تضعیف حافظه و مهارت‌های فکری از اصلی‌ترین علائم ابتلا به بیماری آلزایمر است. 

داروهایی که امروزه از آنها برای درمان اختلال نعوظ در مردان استفاده می‌شود در ابتدا برای درمان فشار خون بالا و آنژین مورد استفاده قرار می‌گرفتند. به گفته پژوهشگران برخی مطالعات در میان حیوانات پیش از این نشان داده بود که این داروها می‌توانند «مزایایی احتمالی» در زمینه محافظت از عصب‌ها داشته باشند. 

در این میان باید توجه داشت که داروهای درمان اختلال نعوظ اغلب براساس سطح نیاز بیماران تجویز می‌شوند و تشخیص اینکه هر بیمار دقیقا به چه میزان از این داروها استفاده کرده دشوار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقتی شریک زندگی‌تان رابطه جنسی می‌خواهد و شما تمایلی ندارید این تکنیک را امتحان کنید

داروهای ضد افسردگی نابودگر روابط جنسی؛ چه باید کرد؟

مصرف زیاد گوشت و فرآورده‌های گوشتی با مغز شما چه می‌کند؟