Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سال ۲۰۱۷ یکی از گرمترین سالهای ثبت شده

سال ۲۰۱۷ یکی از گرمترین سالهای ثبت شده
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امسال گرمای ماه اکتبر در اروپا غیرعادی بود

آگهی

همزمان با برگزاری بیست و سومین کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی در شهر بن در آلمان، یورونیوز مجموعه جدید از گزارشهای مربوط به تغییرات آب و هوایی و پدیده های هواشناسی را بر اساس داده های برنامه کوپرنیکوس اروپا تهیه کرده است. «کوپرنیکوس»، برنامه رصد زمین و فراهم کردن داده های و اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد که برای درک تغیرات آب و هوایی و پیش بینی وضعیت هوا به کار می آید. اولین برنامه این مجموعه به وضعیت گرمای بی سابقه اروپا در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی اختصاص دارد.

به گفته سازمان جهانی هواشناسی گرمای بی سابقه جهان در ماه اکتبر نیز ادامه یافت و به احتمال زیاد سال ۲۰۱۷ نیز یکی از گرمترین سال هایی خواهد بود که تا کنون ثبت شده است.

گرمای بی سابقه شبه جزیره ایبری با آتش سوزی ها شدید همراه بود که به مرگ ۴۵ نفر در اسپانیا و پرتغال منجر شد. شعله های آتش سرتاسر طبیعت شبه جزیره را که چند ماه را بدون بارش باران سپری کرد، در نوردید. طوفان افلیا هم دوده های ناشی از آتش سوزی را تا شمال اروپا برد و آسمان را سرخ و زرد کرد.

بیشتر بخوانید:آتش سوزی مرگبار پرتغال به اسپانیا رسید

Oct17 extends period of exceptional global warmth lasted since mid2015 #Copernicus#C3S latest #temperature maps out https://t.co/DWQb1JS1j4pic.twitter.com/7LGmzlTc9K

— Copernicus ECMWF (@CopernicusECMWF) November 3, 2017

گرمای ماه اکتبر در بقیه اروپا هم غیرعادی بوده است به خصوص در شمال اروپا. در بخشهایی از شرق و جنوب شرق اروپا دما کمی از میانگین پایین تر بوده است.

بیشتر بخوانید:بیست و سومین کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی؛ حفاظت از اقیانوسها

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالا آمدن آب رودخانه زندگی در پاریس را مختل کرد

سیل مرگبار در آلمان و بلژیک هشداری برای تشدید تغییرات آب و هوایی

تغییرات آب‌وهوایی؛ شکار ذرات متان برای شناخت منشئهای پنهان نشت این گاز