Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار با فینالیست‌های مسابقهٔ خوانندگی اُپرالیا در مسکو

با همکاری
دیدار با فینالیست‌های مسابقهٔ خوانندگی اُپرالیا در مسکو
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«اینکه در کنار یکی از بزرگترین خوانندگان اپرا باشی و با او کار کنی، تجربه‌ای خیره‌کننده است. برای من یک رؤیاست، اما همزمان دشوار هم هست چون باید بخوانی باید تمرکز داشته باشی.»

فینال بیست‌وهشتمین دورهٔ مسابقهٔ اُپرالیا، ویژهٔ خوانندگی اُپرا، در تئاتر معروف بولشوی در مسکو برگزار شد. در این برنامه موسیقی با برخی از فینالیست‌های این مسابقه آشنا می‌شویم.

مانه گالویان، و امیلی پوگورلک، خوانندگان سوپرانوی آمریکایی، ویکتوریا کارکاشوا، خوانندهٔ متزو سوپرانو اهل روسیه، آیوان ایون ریواس، خوانندهٔ تنور اهل پرو، بهزاد داورونوف، اهل ازبکستان؛ اینها ستارگان نوظهور اُپرا و فینالیست‌های اُپرالیا هستند، مسابقه معتبری که به ابتکار پلاسیدو دومینگو،‌ خوانندهٔ بزرگ اپرا راه‌اندازی شده است. 

فینال مسابقه امسال در اپراخانهٔ مشهور بولشوی در مسکو برگزار شد و شرکت‌کنندگان آن بسیار هیجانزده بودند. مانه گالویان می‌گوید: «اپرالیا برای من جایگاه هنر است و آشناشدن با دیگران.» وامیلی پوگورلک هموطن او می‌افزاید:‌ «اینجا در به‌روی موقعیت‌های کاری فراوانی باز می‌شود.»

بهزاد داورونوف، اهل ازبکستان می‌گوید خواب آوازخواندن در سالن بولشوی را هم نمی‌دیده و تأکید می‌کند که اینجا برایش «معبد هنر» است. ویکتوریا کارکاشوا، متزو سوپرانو اهل روسیه می‌گوید بارها در این مسابقه شرکت کرده و امسال توانسته سرانجام به فینال راه پیدا کند.

پلاسیدو دومینگو خود مسابقهٔ امسال را عالی و آماده‌سازی‌ خوانندگان را فوق‌العاده می‌خواند و بالاخره شب موعود یعنی شب کنسرت نهایی فرا می‌رسد، بعد از یک هفته تمرین سخت و رقابت تنگاتنگ و هدایت خود استاد، فینالیست‌ها هرچه را دارند رو می‌کنند و جوایز میان برندگان تقسیم می‌شود. 

آیوان ایون ریواس خوانندهٔ تنور اهل پرو، شب پر هیجانی داشت و سه جایزه را از آن خود کرد. او می‌گوید:‌ «اینکه در کنار یکی از بزرگترین خوانندگان صدای تنور باشی و از نزدیک با او کار کنی، تجربه‌ای خیره‌کننده است. برای من یک رؤیاست، اما همزمان دشوار هم هست چون باید بخوانی باید تمرکز داشته باشی و از او پیروی کنی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اُپرای سیمون بوکانگرا با صدای جادویی لودویگ تزیه در زوریخ

رهبر ارکستر تازه اپرای پاریس: هدف ما هرچه نزدیک‌‌تر شدن به جامعه است

جشن صوفیه؛ کنسرت سونیا یونچوا با همراهی پلاسیدو دومینگو