اپرای «یک ترک در ایتالیا» اثر روسینی در میلان به روی صحنه رفت

با همکاری
  اپرای «یک ترک در ایتالیا» اثر روسینی در میلان به روی صحنه رفت
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Andrea Bolithoیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رزا فیولا خواننده اپرا:‌ «اولین تک‌خوانی فیوریلا درباره افکار او درباره عشق است. او می گوید خسته کننده است که تنها به یک چیز عشق بورزیم، بگذارید به هر آنچه می بینیم عشق بورزیم: گلها، پروانه‌ها و البته پیش از هر چیز به خودمان.»

اجرای نادری از اپرای روسینی با عنوان « یک ترک در ایتالیا» در اپرای «لا اسکالا»ی میلان به روی صحنه رفته است.

کمدیی غم‌انگیز از عشق، شهوت، ازدواج و به اشتباه افتادن در شناخت دیگری.

رزا فیولا، برنده جایزه مسابقات جهانی «اپرالیا» در این اثر از روسینی، صدای دونا فیوریلا است. فیوریلا در نقش زنی از نظر جنسی قید و بند گسسته و خسته از ازدواجش ظاهر می شود.

رزا فیولا می گوید: «اولین تک‌خوانی فیوریلا درباره  افکار او درباره عشق است. او می گوید خسته کننده است که تنها به یک چیز عشق بورزیم، بگذارید به هر آنچه می بینیم عشق بورزیم: گلها، پروانه‌ها و البته پیش از هر چیز به خودمان.»

شاهزاده سلیم در نقش شخصیت ترک و با صدای الکس اسپوزیتو، فورا او را جذب خود می کند

الکس اسپوزیتو می گوید: «او زیبا و در عین حال هیولاست. در ابتدا شخصیت بدی همچون هیولا دارد اما در آخر او هم قلبی دارد و به زنش عشق می ورزد.»

روبرتو آندو، کارگردان فیلم و مدیر صحنه در این اپرا در پی این بوده است که فضایی خلق کند که گویای رنج شخصیت‌های اپرای روسینی باشد.

روبرتو آندو می گوید: «این یک اپرای ویژه است با رابطه ای بین طنز و جدیت. بنابراین داشتن حالتی ملانکولیک در این اپرا خیلی اهمیت دارد.»

بالماسکه‌ی پرده دوم به معنای اشتباهات زیاد است اما برای «آندو» بیشتر مایه دل شکستگی است تا اینکه احمقانه باشد.

روبرتو آندو می افزاید: «نگاه روسینی اینجا به جرونیو است اما این صحنه کاملا با ویژگی روسینی از کار در آمده است. صحنه‌ای است که مرد قادر به درک همسرش نیست، او برایش یک راز است.»

رها شده از سوی مردانش، آواز نهایی فیوریلا آکنده از پشیمانی است و آواز او با رنگ‌آمیزی درخشانی این مفهوم را برجسته کرده است.

رزا فیولا می گوید: «این صحنه نمی خواهد فقط به شما نشان دهد که من چه تعداد نت می توانم بخوانم. این روشی است برای ابراز اندوه در لحظه ای دراماتیک، چیزی که مرا غمگین می کند و در تاریکی فرو می برد.»

توجه: همزمان با انتشار این مطلب، اجراهای سالن اپرای «لا اسکالا» میلان به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی تازه به اپرای کمدی «دون پاسکال» در مونیخ

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی