جشنواره جاز جاوا در جاکارتا

جشنواره جاز جاوا در جاکارتا
نگارش از Euronews

چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی جاز جاوا در جاکارتا برگزار شد. این جشنواره یکی از بزرگترین رویدادهای موسیقی جاز در سراسر دنیاست.

جشنواره امسال میزبان ۳۰۰ هنرمند سبکهای مختلف جاز بود که در ۱۰ سالن مختلف در پایتخت اندونزی برنامه اجرا کردند. نزدیک به یکصد هزار نفر برای دیدن ۹۰ کنسرت این جشنواره به جاکارتا پایتخت اندونزی آمدند.

کنسرت «اسطوره های اندونزی» یکی از برنامه های برجسته فستیوال جاز جاوا بود.هنرمندان و خوانندگان مشهور در این برنامه آهنگهای مشهور دهه های هشتاد و نود میلادی اندونزی را اجرا کردند.

گروه جاز دانمارکی «دینیش رادیو بیگ باند» یکی از گروههای خارجی مهمان جشنواره جاز جاوا بود.
این گروه که در سال ۱۹۶۰ میلادی شکل گرفت تا کنون بیش از ۸۰ آلبوم با نامهای آشنای دنیای جاز مثل مایلز دیویس، استن گتز، نوازنده ساکسیفون و جو هندروسن ضبط کرده است.

لی ری تنور که طی ۵۰ سال زندگی حرفه ای با بهترینهای دنیای موسیقی راک، بلوز و جاز کار کرده است از دیگر هنرمندانی بود که در کنسرت جاز جاوا کنسرت اجرا کرد. این هنرمند آمریکایی هنگامی که نخستین بار برای همراهی با گروه ماماز اند پاپاز در استودیو ساز نواخت ۱۶ سال داشت‎.

همه بلیطهای کنسرت دنیل سزار خواننده کانادایی سبک سول و آر اند در جشنواره جاز جاوا به فروش رفته بود. اولین آلبوم استودیویی او «فرویدی» نام داشت که برای دریافت جایزه گرمی و دریافت بهترین اجرای آهنگ «آر اند بی» نامزد شده بود.

کنسرت گروه «کمودورزها» یکی دیگر از ۹۰ کنسرت جشنواره جاز جاوا بود. گروه آمریکایی سبک فانک و سول در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی زمانیکه لیونل ریچی یکی از خواننده های اصلی این گروه بود شهرت زیادی داشت.

به کانال تلگرام یورنیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:افتتاحیه جشنواره بین المللی موسیقی باکو با نوازندگی هنرمند آفریقایی