Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سونیا یونچوا، بانوی پرآوازه صدای سوپرانو در اپرای «توسکا»

با همکاری
سونیا یونچوا، بانوی پرآوازه صدای سوپرانو در اپرای «توسکا»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سالن اپرای متروپولیتن نیویورک میزبان اجرایی از اپرای «توسکا» اثر پوچینی است.

سالن اپرای متروپولیتن نیویورک سال جدید میلادی را با اجرای اپرای «توسکا»، ساخته جاکومو پوچینی آغاز کرده است. سونیا یونچوا، بانوی پرآوازه صدای سوپرانو در این اپرا نقش «فلوریا توسکا» را بازی می کند.

اجرای نقش «توسکا»، در اپرای پوچینی، یکی از رپرتوارهای مهم برای خوانندگان سوپرانو به شمار می آید. این اپرا بتازگی در سالن اپرای متروپولتین نیویورک، با حضور سونیا یونچوا، خواننده صدای سوپرانو در نقش «فلوریا توسکا» به روی صحنه رفته است.

جاکومو پوچینی، آهنگساز ایتالیایی قرن نوزدهم میلادی این اپرا را بر اساس نمایشنامه ای به همین نام اثر «ویکتورین ساردو»، نویسنده فرانسوی ساخته است. لیبرتوی آن را «لوجیو الیکا» لیبرتونویسی که اغلب با پوچینی کار می کرد، نوشته است. «توسکا» اپرایی در سه پرده است و داستان آن در شهر رم و در سال ۱۸۰۰ میلادی می گذرد.

اولین اجرای این اثر در ژانویه سال ۱۹۰۰ میلادی در «تئاترو دلا اپرا» (Teatro dell’Opera) در رم موفقیت آمیز نبود. دومین اجرای «توسکا» در ماه مارس همان سال در سالن اپرای «لا اسکالا» در میلان، با استقبال چشمگیر تماشاگران روبرو شد.

بیشتر بخوانید: بازگشت اپرای «لابوهم» اثر پوچینی به شهر تورین

عشق تراژیک توسکا و شخصیت شرور اسکاپیا

فلوریا توسکا قهرمان اصلی، سرنوشت تراژیکی دارد. او دلداده نقاشی به نام ماریو کاوارادوسی است که از هواداران جمهوری است. نقش ماریو را ویتوریو گریگولو، خواننده
صدای تنور ایتالیایی بازی کرده است.

سونیا یونچوا اولین بار است که نقش «توسکا» را بازی می کند و می گوید: «توسکا زنی جوان است که برای اولین بار در زندگی عاشق شده است. شوریدگی و دیوانگی اش هم به هم دلیل است. این شور و اشتیاق در کلماتش هویداست.»

زوج عاشق، عشقی پر فراز و نشیب را طی می کنند. با حضور «بارن اسکارپیا»، رییس پلیس عشق توسکا و ماریو سرنوشتی غم انگیز می یاید: اسکارپیا عاشق توسکاست و با نیرنگ و فریب دو عاشق را از هم جدا می کند.

Une publication partagée par The Metropolitan Opera (@metopera) le 6 Janv. 2018 à 11 :16 PST

نقش اسکارپیای خشن وظالم را ژلکو لوچیچ صدای باریتون اهل صربستان ایفا می کند. او می گوید: «اسکارپیا شخصیتی شرور و شیطانی دارد. در اپرا قانون نانوشته ای هست که می گوید نقش آدمهای خوب را صدای سوپرانو و تنور بازی می کنند، و همیشه یک نقش صدای باریتون هم هست که می خواهد رابطه بین این دو را به هم بزند. این اتفاق دقیقا در اپرای توسکا رخ می دهد.»

ژلکو لوچیچ درباره نقشش می گوید: «اغلب فکر می کنند خواننده تنور که نقش اسکارپیا را بازی می کند، فقط فریاد می زند. اما اینطور نیست. او به خود اطمینان کامل دارد و در اجرای نقشه های شرورانه اش راسخ است.»

Preparing to go before the firing squad, the tortured painter Cavaradossi reflects in heartache upon the last happy moments he shared with his lover Tosca. VittorioGrigolo sings the Act III aria “E lucevan le stelle” in Sir David McVicar’s new production of Tosca. Puccini&#39;s thrilling melodrama is on stage through January 27 and will be simulcast Live in #MetHD in cinemas worldwide on Saturday, January 27. _____________________________ #Tosca #Puccini #Rome #Tenor #Cavaradossi #Italian #Opera #Artist #Heartbreak #Sing #Emotion #Feelings #MetOpera #TheMet</a></p> <p style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">Une publication partagée par <a href="https://www.instagram.com/metopera/" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> The Metropolitan Opera</a> (metopera) le 10 Janv. 2018 à 3 :01 PST

میزانسن کلاسیک اپرای «توسکا» در سالن اپرای متروپولیتن نیویورک

دیوید مکویکار، کارگردان اسکاتلند کارگردان، میزانسنی کلاسیک را برای این اجرا برگزیده است. ژلکو لوچیچ ضمن انتقاد از این میزانسن می گوید: «کارگردان این اجرا از سبکی جدید پیروی کرده: میزانسنی کلاسیک. »

سونیا یونچوا می گوید: «پرده دوم اپرا جنجالی و غم انگیز است. برای نقش توسکا به تمام رنگهای صدا نیاز داشتم. و سعی کردم توان و قدرتم را برای اجرای این نقش بسنجم.

سونیا یونچوا، هنرمندی پرکار است او کارش را با اجرای رپرتوارهایی متعلق به دوران باروک آغاز کرد. و تاکنون جوایز زیادی هم از آن خود کرده است، از جمله جایزه مخصوص رقابتهای اپرالیا در سال۲۰۱۰ میلادی.

او همچنین در جشن نیم قرن فعالیت هنری اپرای متروپولیتن دو آریا از اپرای «لابوهم» اثر پوچینی را اجرا کرده است، اما برای اولین بار است که نقش توسکا را بازی می کند.

در این باره می گوید: «نقش توسکا نقشی بیاد ماندنی است. اجرای این نقش هم هیجان انگیز است و هم چالش برانگیز. بازی کردن و آواز خواندن هم زمان کار سختی است، اما برای من تجربه ای بی نظیر است.»

بیشتر بخوانید:جشن نیم قرن فعالیت هنری اپرای متروپولیتن نیویورک

سالن اپرای متروپولیتن نیویورک قصد دارد اجرای زنده ای از این اثر را ۲۷ ژانویه امسال بطور زنده به پرده نقره ای سینماهای مختلف سراسر جهان ببرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سونیا یونچوا با تراژدی «مدئا»، در اپرای برلین بروی صحنه می‌رود

اپرای «اکسیر عشق» و تجربه خلاقانه بنژمن برنهایم در اپرای ایالتی وین

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان