Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگاهی به نامزدهای جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار

نگاهی به نامزدهای جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی که حضور در مراسم اسکار را به دلیل فرمان بحث برانگیز دونالد ترامپ درباره ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا تحریم کرده است، یکی از شانس های دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی برای ف

آگهی

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی که حضور در مراسم اسکار را به دلیل فرمان بحث برانگیز دونالد ترامپ درباره ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا تحریم کرده است، یکی از شانس های دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی برای فیلم «فروشنده» است. آقای فرهادی روز جمعه انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری، دو آمریکایی ایرانی تبار را نماینده خود برای شرکت در اسکار معرفی کرد. در صورت برنده شدن «فروشنده» اصغر فرهادی بعد از «جدایی نادر از سیمین» دومین اسکار را دریافت خواهد کرد.

اصغر فرهادی می گوید: «نمی خواهم تماشاگرانم این توقع را داشته باشند که هر فیلمی که می سازم حتما باید بیشتر تعداد جایزه را بگیرد یا حتما باید جایزه بگیرد این یک جوری آزادی من را می گیرد.»

فیلم دیگری که نامزد این بخش است، فیلم آلمانی «تونی اردمان» به کارگردانی مارن آده کارگردان زن آلمانی است. این فیلم داستان پدری است که تلاش می کند ارتباطش را با دختر سختکوش و حساسش دوباره برقرار کند. فیلم روابط میان پدر و دختر را به گونه ای شوخ طبعانه و البته روشنگرانه روایت کرده است.

«مردی به نام اُوِه» فیلمی سوئدی، دیگر نامزد جایزه بهترین فیلم به زبان خارجی اسکار است. یک کمدی دراماتیک که بر اساس رمان پرفروش فردریک بکمن ساخته شده است. این فیلم زندگی مردی به نام اُوِه و ماجراهایی که او را با زندگی یک زن ایرانی به نام «پروانه» وصل می کند را روایت می کند.

رمان «مردی به نام اُوِه» به فارسی ترجمه شده است.

فیلم دیگر نامزد این بخش از اسکار، درام جنگی دانمارکی «سرزمین مین» است. فیلم داستان گروهی از اسرای جوان آلمانی را روایت می کند که مجبورند با دست های برهنه ۲ میلیون مین را در سواحل غربی دانمارک خنثی کنند. بخشی تاریک از تاریخ جنگ جهانی دوم که این فیلم تلاش داشته سکوت درباره آن را بشکند.

فیلم «تانا» دیگر نامزد این بخش، یک رومئو و ژولیت به سبک درام است که در جزیره ای در اقیانوس آرام جنوبی به همین می گذرد و بازیگران فیلم اعضای قبیله «یاکل» ساکن در همین جزیره هستند. فیلمی از استرالیا که داستان دختری به نام «واوا» را روایت می کند که مجبور است با مردی از قبیله رقیب ازدواج کند تا خصومت بین قبیله ای پایان یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد