نگاهی به نامزدهای جایزه بهترین فیلم اسکار

نگاهی به نامزدهای جایزه بهترین فیلم اسکار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صنعت فیلم سازی آمریکا روز یک شنبه در لس آنجلس هشتاد و نهمین دوره اهدای جوایز اسکار را جشن می گیرد.

آگهی

صنعت فیلم سازی آمریکا روز یک شنبه در لس آنجلس هشتاد و نهمین دوره اهدای جوایز اسکار را جشن می گیرد. در اینجا برخی از فیلم های اصلی که نامزد جایزه بهترین فیلم هستند را معرفی می کنیم.

تریلر «لا لا لند» یا عالم هپروت، یک فیلم موزیکال رمانتیک با جذابیت های دنیای قدیم است با یک پایان نه چندان شاد. این فیلم در مجموع در ۱۴ بخش نامزد جایزه اسکار شده و یکی از شانس های دریافت جایزه بهترین فیلم است.

«میا» که مشتاق بازیگری است و «سباستین» پیانیست جاز، می کوشند تا رویایشان را علی رغم ماهیت تجاری و خرد کننده صنعت نمایش، در لس آنجلس تحقق بخشند.
این فیلم پیش از این برنده هفت گلدن گلوب از جمله بهترین فیلم موزیکال شده است.

کاندیدای دیگر بهترین فیلم اسکار، فیلم «مهتاب» است. داستان مرد سیاهپوست جوانی که با فقر و مواد مخدر دست و پنجه نرم می کند و مشکلات پیش روی او از کودکی با بزرگسانی و گرایش جنسی متفاوت داستانی گیرا را رقم زده است. فیلم مهتاب برنده بهترین فیلم در بخش درام گلدن گلوب شده است و از شانس های بهترین فیلم این دوره از اسکار است.

فیلم «منچستر کنار دریا» به کارگردانی کنت لونرگن در شش بخش نامزد جایزه اسکار شده است. وقتی برادر بزرگتر و محبوبش می میرد، لی چندلر مجبور می شود به زادگاه خود بازگردد، به یک جامعه ماهیگیری در ماساچوست. در اینجا لی تلاش می کند تا با غم و انده موجود و آثار یک تراژدی از گذشته مقابله کند در حالی که سرپرستی برادرزاده نوجوان اش را نیز بر عهده دارد.

فیلم «فنس ها» یا حصار به بازی و کارگردانی دنزل واشنگتن زندگی تروی مکسون کارگر اداره نظافت و بازیکن حرفه ای سابق بیس بال در لیگ سیاهپوستان را در آمریکای سال ۱۹۵۷روایت می کند. وقتی تروی امکان ورود به لیگ حرفه ای بیس بال را از دست می دهد خلق و خوی تلخی پیدا می کند که زندگی خانوادگی او را با بحران مواجه می کند.

فیلم «چهرهای پنهان» رقابت فضایی آمریکا با اتحاد جماهیر شوروی سابق را در دهه ۱۹۶۰ روایت می کند که سه زن آمریکایی آفریقایی تبار با استعداد فوق العاده در ریاضیات و تکنولوژی باید با نژاد پرستی و تبعیض جنسیتی مقابله کنند در حالی که نقشی حیاتی در ناسا ایفا می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد