Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«چهره های گمنام»: روایت سه زن آمریکایی آفریقایی تبار در ناسا

«چهره های گمنام»: روایت سه زن آمریکایی آفریقایی تبار در ناسا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «چهره های گمنام» (Hidden Figures) داستانی از سه زن آمریکایی آفریقایی تبار و نقش آنها در موفقیت ناسا را به تصویر می کشد.

آگهی

فیلم «چهره های گمنام» (Hidden Figures) داستانی از سه زن آمریکایی آفریقایی تبار و نقش آنها در موفقیت ناسا را به تصویر می کشد. این سه کارمند ریاضیدان ناسا، مغز متفکر عملیات سال ۱۹۶۲ برای قرار دادن جان گلن، فضانورد در مدار زمین و عملیات فرود بر ماه بودند. سه زن خارق العاده ای که برای رسیدن به آرزویشان، با انواع موانع و سدها مقابله کردند.

فارل ویلیامز و جانل مونه در مراسم معرفی فیلم در لس آنجلس شرکت کردند. جانل مونه، خواننده و بازیگر فیلم می گوید: «من از این سه زن الهام گرفتم. زیرا با موانع زیادی روبرو بودند و بر آنها غلبه کردند. آنها اجازه ندادند شرایط موجود در اراده و خواست آنها برای رسیدن به هدفشان تاثیر داشته باشد. فارل ویلیامز، خواننده و یکی از تهیه کنندگان فیلم نیز افزود: «نسلهایی قدیمی مروج نوعی تبلیغات منفی بودند که ریاضیات، علوم و تکنولوژی و مهندسی برای مردان است. ولی فراموش کرده بودند که بدون نوع زن، هیچ گونه، هیچ نوع و هیچ نوع بشری وجود ندارد.»

فیلم، اقتباس سینمایی کتابی به همین نام نوشته مارگوت لی اشترلی، نویسنده آمریکایی است که روایتی واقعی زندگی این سه زن ریاضیدان آمریکایی آفریقایی تبار را نوشته است. فیلم «چهره های گمنام» نیمه دیماه (ششم ژانویه) در آمریکا نمایش داده شد و همچنان پرفروشترین فیلم دو هفته اخیر این کشور بوده است. اکران جهانی فیلم از سی دیماه (نوزدهم ژانویه) شروع می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد