نمایشگاه پُرتره های دیجیتال در استرالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نمایشگاه پُرتره های دیجیتال در استرالیا

هنرمندان نقاش و عکسبردار در نمایشگاهی که در گالری ملی پرتره در شهر کانبرا پایتخت استرالیا برگزار می شود، مفهوم سنتی پرتره را با دنیای هنر دیجیتال به چالش می کشند.

هفت هنرمند شرکت کننده در این نمایشگاه در سال ۲۰۱۶ موفق به صعود به مرحله فینال جایزه پرتره این گالری شده اند. رویدادی که برای کشف عرصه های جدیدی در هنر پرتره مدرن برگزار می شود.

آنگوس ترامبل، مدیر گالری ملی پرتره می گوید: «اینروزها هنرمندان، بیشتر و بیشتر از رسانه دیجیتال یا رسانه های برپایه صفحه نمایش برای گسترش مرزهای آنچه پرتره خوانده می شود استفاده می کنند.»

ویدئوی هنر مفهومی اثر پل مام یکی از آثار برگزیده این نمایشگاه است. این اثر، پرتره ای عجیب از خود این هنرمند معاصر استرالیایی است.

ویدئو- پرتره ای با نام «چارلز» اثر کورتین ویلسون برنده این رویداد، نتیجه برخورد اتفاقی این هنرمند با یک مرد سیاهپوست در محوطه یک سوپرمارکت در شهر اوکلاهاما بوده است.

خالق این اثر می گوید: «یک لحظه ناب از ارتباط بود. با هم درباره خودش و خانواده اش و وضعیتش در زندگی صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم از چهره اش تصویر برداری کنیم. همه اینها حدود یک ساعت بیشتر طول نکشید.»

اثر «جداشدگی امولسیون بدن» از لوکاس دیویدسون یکی دیگر از فینالیستهای این رویداد، تصاویر قابل تشخیص از بدن او را نشان می دهد که ناگهان به قطعه های شناوری تبدیل می شود.

این هنرمند می گوید: «ناگهان انتزاعی می شود اما بعد می توانید تصاویری از دست یا صورت را در آن ببینید.»

«چهارپا» اثر «لوک الکساندرو» و «صدای ناگهانی در غیاب» اثر «کایلوم گروز»، از دیگر آثار به نمایش درآمده در این گالری هستند.

این نمایشگاه تا نهم آوریل ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت.