نامزدهای بهترین بازیگر برای جوایز فیلم اروپا اعلام شدند

نامزدهای بهترین بازیگر برای جوایز فیلم اروپا اعلام شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نام نامزدهای جوایز آکادمی فیلم اروپا در بخش بهترین بازیگر اعلام شده است.

آگهی

نام نامزدهای جوایز آکادمی فیلم اروپا در بخش بهترین بازیگر اعلام شده است. در این میان ولری برونی تدسکی به خاطر نقش آفرینی در فیلم «دیوانگان سرخوشی» نامزد بهترین بازیگر زن شده است.

ترینه دورهلم و ایزابل هوپر نیز هر یک به خاطر بازی در فیلمهای «کمون» و «او» از دیگر نامزدهای بهترین بازیگر زن هستند.

«کمون» به داستان زندگی زن و شوهری می پردازد که تصمیم می گیرند مالکیت اشتراکی را در کانون خانه خود برقرار کنند. فیلم «او» نیز به ماجرای زندگی زنی می پردازد که قربانی تجاوز شده است.

اما سوآرث نیز که در فیلم «خولیتا» آخرین ساخته پدرو آلمودوار هنرنمایی کرده از دیگر گزینه های این بخش از جوایز است. این فیلم به روابط پیچیده یک مادر و دختر می پردازد.

زاندرا هولر نیز که در فیلم «تونی اردمان» به کارگردانی مارن آده بازی کرده از دیگر بختهای جوایز است.

در بخش بهترین بازیگر مرد نیز بورگهارت کلاوسنر به خاطر ایفای نقش در فیلم «فریتز بائور، یک قهرمان» انتخاب شده است. وی در این فیلم نقش یک قاضی آلمانی را بازی می کند که پس از جنگ جهانی دوم در جستجوی آدولف ایشمن، افسر عالیرتبه نازی است.

رولف لاسگارد در فیلم «مردی با نام اُوه» نقش پیرمردی را بازی می کند که قصد خودکشی کردن دارد. ولی با آمدن همسایه های تازه نگاه وی به زندگی تغییر می کند.

هیو گرانت در فیلم «فلورانس فاستر جنکینس» نقش پولداری را بازی می کند که از همسر آواز خوانش با بازی مریل استریپ پشتیبانی می کند. او از دیگر بختهای بهترین بازیگر مرد است.

خاویر کامارا، بازیگر اسپانیایی نیز برای بازی در فیلم «ترومن» نامزد بهترین بازیگر مرد است. این فیلم داستان یک رفاقت قدمی را به تصویر می کشد.

دیو جانز نیز با بازی در آخرین فیلم کن لوچ با نام «من، دانیل بلیک» نامزد دیگر بهترین بازیگر مرد است. کن لوچ نیز یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین کارگردان فیلمهای اروپایی است.

در بخش انیمیشن نیز سه فیلم «زندگی من به عنوان یک کدو» ساخت مشترک کشورهای سوییس و فرانسه، «پسیکونوتاس، فرزندان فراموش شده» ساخت کشور اسپانیا و «لاک پشت قرمز» ساخت مشترک کشورهای فرانسه و ژاپن با یکدیگر به رقابت می پردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت