«تاریکی و روشنایی»؛ تازه ترین آلبوم جان لجند

«تاریکی و روشنایی»؛ تازه ترین آلبوم جان لجند
نگارش از Euronews

«تاریکی و روشنایی» پنجمین آلبوم جان لجند، خواننده آمریکایی است.

«تاریکی و روشنایی» پنجمین آلبوم جان لجند، خواننده آمریکایی است. ترانه وی با نام «افتخار» در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه اسکار بهترین ترانه برای فیلم سلما شد.

آلبوم تازه وی به مضمونهایی مانند عشق و دست یافتن به مهربانی در لحظه های سخت زندگی پرداخته است.

جان لجند درباره آلبوم تازه اش می گوید: «تاریکی و روشنایی جانمایه این اثر است. ترانه ای با این نام وجود دارد. ولی حتی در ترانه دیگری با نام “منو دوست داشته باش” از درونمایه تاریکی در آمدن و به روشنایی رسیدن، از بدی به خوبی رسیدن سخن می گوییم. همچنین شک و مشکلهای جهان پیش کشیده می شود. تلاش برای یافتن روشنایی، چنگ زدن به عشق و دوست داشتن عزیزانتان علی رغم دشواریها نشان داده می شود.»

در نما آهنگ «منو دوست داشته باش» تصاویری از زندگی خانوادگی وی همراه با تصاویر زندگی زوجهایی از اردوگاههای آوارگان در شمال عراق نشان داده می شود.

وی درباره صحنه های مختلفی که برای آهنگهای آلبومش انتخاب کرده می گوید: «به اورلاندو رفتیم. ماجرای کلوپ شبانه پالس، بزرگترین شمار قربانیان تیر اندازی در تاریخ آمریکا را به همراه داشت. سپس به یکی از بزرگترین اردوگاه پناهجویان هم مرز با سوریه در عراق رفتیم. شاهد ماجراهای گوناگونی در ارتباط با هر یک از این گروهها بودیم. با اینحال گمان می کنم علی رغم همه دشواریها، عشق ما را رهبری می کند.»

آلبوم «تاریکی و روشنایی» از دوم دسامبر در دسترس علاقمندان به موسیقی قرار گرفته است.

مطالب مرتبط