بوسه های «بی فکر» سانسور نشد

بوسه های «بی فکر» سانسور نشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمدی رمانتیکِ «بی فکر» (Befikre) کمی با دیگر فیلمهای هندی متفاوت است؛ چراکه بی پروا کلیشه های رایج بالیوود درباره نوشیدن، بوسیدن و سکس را در هم می شکند.

آگهی

کمدی رمانتیکِ «بی فکر» (Befikre) کمی با دیگر فیلمهای هندی متفاوت است؛ چراکه بی پروا کلیشه های رایج بالیوود درباره نوشیدن، بوسیدن و سکس را در هم می شکند.

ستاره های فیلم وانی کاپور و رانویر سینگ معتقدند که دیگر زمانِ ساختنِ فیلمهایی سرزنده تر و پرشورتر رسیده است. وانی کاپور که پیشتر مُدل بوده است می گوید: «جامعه ما در حال تغییر است و می بینیم که سینما و دست اندرکارانِ آن هم با این موج تازه، متحول می شوند. مردم هم عوض می شوند و آزادیخواه تر و (نسبت به تغییر در سینما) پذیرنده تر می شوند.»

رانویر سینگ هم می افزاید: «شخصیتهای این فیلم با جنسیتشان راحت اند، از آن حرف می زنند و به نوعی خودداری کمتری نشان می دهند و کمتر سنتی هستند، که چیز بدی هم نیست و بیشتر، رفتاری ذاتی و طبیعی است. این رفتار رایجِ جامعه است و در فیلم هم آن را می بینیم.»

اداره مرکزی مجوز فیلمِ هندوستان، (و به ویژه رئیس معروف آن پهلج نیهالانی) درباره صحنه های بوسه و سکسِ فیلمها بسیار محافظه کار است، تاجایی که برخی از صحنه های آخرین فیلم جیمز باند هم پیش از نمایش در هند حذف شد. اما فیلم «بی فکر» سرانجام توانست برای سنین بالای ۱۲ سال در هند مجوز پخش بگیرد.

راونیر سینگ درباره صحنه های عاطفی فیلم می گوید: ««صادر کننده مجوز، سرانجام بوسه های فیلم را در بستر داستان و از نگاه کارگردان دیده است و متوجه شده که هیچکدام از آنها زشت، توهین آمیز یا هوس آلود نیستند. اگر در چهارچوب داستان به صحنه های بوسه فیلم نگاه کنید، می بینید که همه آنها ابراز عشق اند و من خوشحالم که ممیزی، این نکته را درک کرده است.»

فیلم «بی فکر» (در هندی به معنای بی خیال) که ماجرای یک زوج عاشق پیشه را در خیابانهای پاریس روایت می کند، هفته اول ماه دسامبر راهی پرده سینماهای جهان می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت