Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«سیرا نوادا» فیلم منتخب رومانی دراسکار

«سیرا نوادا» فیلم منتخب رومانی دراسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جدیدترین فیلم کریستی پویو، فیلمساز سرشناس رومانی یک کمدی تیره و تصویری از روابط خانوادگی است.

آگهی

جدیدترین فیلم کریستی پویو، فیلمساز سرشناس رومانی یک کمدی تیره و تصویری از روابط خانوادگی است.

در فیلم «سیرا نوادا» یک پزشک میانسال پس از مراسم خاکسپاری پدر، اعضای خانواده را به مراسم شام در آپارتمان بزرگی در بخارست دعوت کرده است. پیش از ورود کشیش، حاضران درباره همه چیز از اسرار ناگفته تا احساسات، سیاست و عشق، مشکلات و کمونیسم با هم صحبت می کنند.

کریستی پویو که برای اکران فیلم خود به جشنواره تسالونیکی در یونان آمده است به خبرنگار یورونیوز گفت: «نقطه شروع فیلم، مراسم بزرگداشت مرگ پدرم بود. پس از خاکسپاری مراسم شام داشتیم و در آنجا در باره چیزهای بسیاری صحبت کردیم، بیشتر درباره سیاست حرف زدیم و نه درباره او، کسی که درگذشته است. به نظرم کاملا مضحک و حتی کمدی آمد و بیش از همه چیز نارحت کننده بود. پس از آن بخودم گفتم، در سالهای آینده باید فیلمی در این مورد بسازم.»

فیلمساز ۴۹ ساله یکی از شاخص ترین چهره های سینمای موج نوی رومانی است. فیلمهای او آناتومی کمدی زندگی روزمره در رومانی و پر از دیالوگهای جذاب است.

کریستی پویو با پرهیز از برچسب زدن به فیلم یا سبک خود می گوید «سیرا نوادا» تصویری از جامعه امروز رومانی و تصویری جهانی از پیچیدگی روابط خانوادگی است. او در ادامه می گوید: «من تئوری خودم از سینما را دارم. به نظر من دو دسته کارگردان وجود دارد، کسانی که روی چیزهایی که بیرون از ذهنشان می گذرد کار می کنند و دسته دیگر، چیزهایی را به تصویر می کشند که در ذهنشان می گذرد. بعضی نگاه واقعگرایانه و عده دیگر پیامشان را با شاعری بیان می کنند. در همه فیلمها هر دو نگاه هست ولی نسبتشان تفاوت می کند.»

فیلم «سیرانوادا» (Siera Nevada) برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردان جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو شد و فیلم برگزیده رومانی برای شرکت در اسکار امسال است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد