Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هنرمندی که واقعا به تابلوهای نقاشی جان می دهد

هنرمندی که واقعا به تابلوهای نقاشی جان می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک هنرمند در لس آنجلس انسانها را تبدیل به جزئی از یک اثر نقاشی می کند.

آگهی

یک هنرمند در لس آنجلس انسانها را تبدیل به جزئی از یک اثر نقاشی می کند. الکس مید، سوژه های خود را با استفاده از رنگ و سایه ها در قسمتی از اثر نقاشی خود بکار می برد.

الکس مید مستقیما رنگ ها را بر روی بدن مدلهای نقاشی و اشیای بی جان می کشد. او با استفاده از این تکنیک قادر به تبدیل سوژه های سه بعدی به سوژه های دو بعدی نقاشی است. او با بهره بردن از «خطای دید» بیننده را دچار سردرگمی میان سوژه بیرونی و جاندار و سوژه درون تابلوی نقاشی می کند.

خانم مید در این پروژه که آن را نقاشی زنده می خواند، تنها از قلم مو و رنگ اکریلیک استفاده می کند. او می گوید: «من طوری انسانها را رنگ می کنم که به نظر دو بعدی بیایند. سایه ها را جوری بر روی آنها نقاشی می کنم که انگار زنده اند. و بعد آنها را روی پس زمینه قرار می دهم. سوژه نقاشی شده بدون پس زمینه هم کافی است اما پس زمینه را اضافه می کنم تا آنچه که می بینید به نظر مثل یک بوم نقاشی کامل بیاید.»

خانم مید تحصیلات آکادمیک نقاشی ندارد. او مدرک لیسانس علوم سیاسی دارد و بعنوان دستیار مطبوعاتی در کمپین انتخاباتی باراک اوباما در سال ۲۰۰۸ فعالیت کرده است. الکس در سال ۲۰۰۹ به دنیای هنر وارد شد.

کریستوفر سالاتا، مدل نقاشی این پروژه می گوید: «مثل این است که بخش کوچکی از تاریخ هنر بشوید. اثر هنری معمولا چیز بی جانی است. ولی اینکه سوژه ای زنده باشید و در یک تابلو قرار بگیرید خیلی جالب است. اینکه می دانم که در مجموعه هنری الکس قرار می گیرم و مردم می توانند به صورت آنلاین آنها را می بینند هیجان انگیز است. برای این کار لازم است که حس وارد شدن به یک تابلوی نقاشی را داشته باشم.»

الکس برای ترکییب رنگ ها، از ۱۳ ماده تشکیل دهنده مخصوص و بی ضرر برای بدن استفاده می کند. او باید قبل از اجرا چندین بار تمرین و آماده سازی داشته باشد. باید رنگ ها و لباسها و پس زمینه را با یکدیگر هماهنگ کند.

یک مدل دیگر پروژه او می گوید: «من فکر می کنم که در یک نقش دیگر فرو رفته ام. مثل اینکه روی صحنه هستم و می توانم شخصیت خودم را در آن شرح دهم. با هر حرکتی احساسش می کنم. واقعا تجربه بی نظیری است.»

یک «نقاشی زنده» را نمی توان خریداری کرد. الکس از آثار خود عکسبرداری می کند و هنر خود را بعنوان یک اثر نقاشی، عکاسی، صحنه آرایی و اجرا به بیننده معرفی می کند.

او می گوید: «وقتی من کسی را برای نمایشگاه هنری نقاشی می کنم، مسلما او آخر روز به خانه اش می رود و رنگها را می شوید. بنابراین من برای حفظ روح اثر عکسهای زیادی از آن می گیرم. بدین صورت برای همیشه زنده است.»

این هنرمند آمریکایی همواره مایل به کنار زدن مرزهای هنر بوده است. پیش از این نیز او در پروژه دیگری، سوژه خود را رنگ می کرد و او را در وان شیر قرار می داد.

آثار خیره کننده نمایشگاه «نقاشی زنده» الکس مید، تا کنون در گالری های مختلف در واشنگتن، نیویورک، لندن و پاریس در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگهبان نمایشگاه برای تابلوی نقاشی ۱ میلیون دلاری با خودکار چشم کشید

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی