استرالیا؛ بیستمین سالگرد نمایشگاه «مجسمه در کنار دریا»

استرالیا؛ بیستمین سالگرد نمایشگاه «مجسمه در کنار دریا»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه «مجسمه در کنار دریا» در نزدیکی سواحل سیدنی بیستمین سالگرد آغاز به کار خود را جشن گرفته است.

آگهی

نمایشگاه «مجسمه در کنار دریا» در نزدیکی سواحل سیدنی بیستمین سالگرد آغاز به کار خود را جشن گرفته است. این رویداد، بزرگترین نمایشگاه مجسمه در فضای باز در جهان بشمار می آید.

در سال ۱۹۹۵، دیوید هندلی، بنیانگذار این نمایشگاه در پراگ زندگی می کرد. در آن زمان، وی از نمایشگاهی در پارک کلاتوی در جمهوری چک دیدن کرد و ایده برگزاری نمایشگاهی مشابه در استرالیا به ذهنش رسید.

وی درباره انگیزه اش برای شکل گیری این نمایشگاه می گوید: «ایده نمایشگاه در آغاز پدید آوردن رویدادی رایگان برای مخاطب و مردم سیدنی بود، برای اینکه هنرمندان جهان بتوانند آثارشان را به نمایش بگذارند و استرالیا جلوه ای تازه در صحنه بین المللی پیدا کند.»

امسال یوهانس پنکوک، مجسمه ساز استرالیایی به خاطر بهترین و بزرگترین مجسمه در فضای باز جایزه ۴۰ هزار یورویی این نمایشگاه را از آن خود کرد. نام اثر او «تغییر پیش رو» است و حدود یک تن وزن دارد. مجسمه عظیم این هنرمند با الهام از طبیعت ناهموار زندگی ساخته شده است.

این هنرمند درباره اثرش می گوید: «مانند رودخانه ای است که تغییر مسیر می دهد. بارها پیشه ام را عوض کردم. هربار آدمی امیدوار است آنچنان که باید، بیاموزد.»

در نمایشگاه امسال نزدیک به ۱۰۰ اثر به نمایش گذاشته شده اند. پیش بینی می شود ۵۰۰ هزار نفر از گردشگران و اهالی از این رویداد فرهنگی استرالیا بازدید کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند