Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجلاس جهانی فرهنگ و هنر؛ تلاش برای مبارزه با تنگ نظری در جوامع

اجلاس جهانی فرهنگ و هنر؛ تلاش برای مبارزه با تنگ نظری در جوامع
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اجلاس جهانی فرهنگ و هنر امسال با حضور حدود ۴۰۰ فعال عرصه فرهنگ و هنر از ۸۰ کشور جهان در والتا، پایتخت جمهوری مالت برگزار می شود.

آگهی

اجلاس جهانی فرهنگ و هنر امسال با حضور حدود ۴۰۰ فعال عرصه فرهنگ و هنر از ۸۰ کشور جهان در والتا، پایتخت جمهوری مالت برگزار می شود.

گفتگوها و سمینارهای این اجلاس به بررسی نقش راهبردی فرهنگ و هنر در جامعه امروزی و در قرن حاضر می پردازد. شرکت کنندگان در اجلاس معتقدند که همزمان با رنگ باختن باورهای اروپایی و تقویت تروریسم و احزاب راست افراطی، فرهنگ و هنر باید نقش پررنگ تری در زندگی جوامع قاره سبز ایفا کند.

آلبرت مارشال، رئیس اجرایی شورای هنری مالت می گوید: «در مالت ما به این امر واقفیم که کشور کوچکی هستیم. بخش فرهنگی بسیار آسان از تنگ نظری رنج خواهد برد، مگر اینکه به طور مداوم به اهمیت داد و ستد شبکه های فرهنگی و اجلاس های اینچنینی توجه نشان دهیم. چنین اجلاسی جهان فرهنگی را گردهم می آورد، امری که برای ما بسیار مهم است.»

در این اجلاس سازمان های فرهنگی دولتی و غیردولتی شرکت دارند. فرهنگ در این اجلاس نه به عنوان موضوع سرگرم کننده بلکه به عنوان نوعی بینش و آفرینش در نظر گرفته می شود که برای شکوفایی نیازمند حمایت همه جانبه است.

اوون بونیچی، وزیر فرهنگ مالت می گوید: «برای کسب موفقیت باید خلاق بود. در صنعت، هنر، فرهنگ، علم، آموزش، حقوق و عدالت گستری، در همه عرصه ها باید خلاقانه عمل کرد. هنر این خلاقیت را می پروراند. در نتیجه یک عکس، یک اثر نقاشی و یک قطعه موسیقی زیبا است اما در عین حال روحیه خلاقانه را نیز منتقل می کند. این امری مهم برای یافتن راه حلی برای چالشهای امروزی است.»

از جمله هنرمندانی که در این اجلاس سه روزه به اجرای آثار خود پرداختند می توان به ماهان اصفهانی، نوازنده آمریکایی ایرانی تبار سازهای کلاویه دار اشاره کرد.

وولفگانگ اشپلیندر، خبرنگار یورونیوز در محل اجلاس می گوید: «پیام اصلی این اجلاس این است که تنها با همکاری بین المللی و تبادل ایده ها می توان مفهومی آفرید که هنر و فرهنگ را قادر سازد نقش تعیین کننده خود را در زمینه شکل گیری آینده سیاسی اجتماعی قرن بیست و یکم توسط ما ایفا کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان