«دیپ واتر هورایزن» روایت سینمایی فاجعه نشت نفت در خلیج مکزیک

«دیپ واتر هورایزن» روایت سینمایی فاجعه نشت نفت در خلیج مکزیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «دیپ واتر هورایزن» انفجار سکوی نفتی شرکت بریتیش پترولیوم در خلیج مکزیک را به تصویر می کشد.

آگهی

فیلم «دیپ واتر هورایزن» انفجار سکوی نفتی شرکت بریتیش پترولیوم در خلیج مکزیک را به تصویر می کشد. این انفجار که موجب کشته شدن یازده نفر شد بزرگترین فاجعه نشت نفت در تاریخ آمریکا است و باراک اوباما آن را با یازده سپتامبر مقایسه کرده است.

در افتتاحیه اروپایی فیلم در لندن، مارک والبرگ که نقش مایک ویلیامز، مهندس برق این سکوی حفاری را ایفا می کند گفت: «تمرکز فیلم روی اشتباه و فرد مسئول نیست. فیلم درباره قهرمانی یازده نفر و فداکاری آنها برای زنده ماندن و کمک به دیگران است. هدف ما برجسته کردن این جنبه بود.»

مایک ویلیامز که روی فرش قرمز به مارک والبرگ پیوست گفت: «ما فهیمدیم که نفت نشت کرده است. حتی موقع فیلمبرداری هم نشت می کرد. هدف ما از این فیلم این بود که بلندگویی باشیم و بگوییم یازده نفر جانشان را از دست دادند. نفت را می توان در نهایت پاکسازی کرد ولی این مردان را نمی توانیم برگردانیم.»

هزینه فاجعه انفجار سکوی نفتی «دیپ واتر هورایزن» بالغ بر ۵۶۰ میلیون دلار شد. این روایت سینمایی با نشان دادن تاثیر تصمیم گیری های مدیران شرکت بی پی در روی دادن این فاجعه، فشار وارده به کارگردان برای فشرده کردن حفاری را برجسته کرده است. پیتر برگ، کارگردان می گوید: «امیدوارم مردم این پیام را بگیرند که شرکت های بزرگ مانند بی پی می توانند آسیب های جدی به محیط زیست و همچنین به جان انسان ها وارد کنند.»

فیلم که با بودجه ۱۵۶ میلیون دلار ساخته شده است در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو مورد استقبال قرار گرفت. «دیپ واتر هورایزن» با بهره بردن از بازی کرت راسل، جینا رودریگز، جان مالکویچ و کیت هادسون در اکران بین المللی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد