Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مشارکت میلیون ها ویدیوی مردمی و گوگل در فیلم «هند در یک روز»

مشارکت میلیون ها ویدیوی مردمی و گوگل در فیلم «هند در یک روز»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهم اکتبر ۲۰۱۵، در تقویم هند روز ویژه ای نیست، نه تعطیل عمومی و نه سالگرد رویداد ملی و یا مذهبی مهمی است.

آگهی

دهم اکتبر ۲۰۱۵، در تقویم هند روز ویژه ای نیست، نه تعطیل عمومی و نه سالگرد رویداد ملی و یا مذهبی مهمی است. در این روز در اقدامی ابتکاری با پشتیبانی گوگل میلیون ها نفر در هند با دوربین و تلفن های هوشمند فیلمی از زندگی شان تهیه و در وبسایتی آپلود کردند. فیلم «هند در یک روز» محصول میلیونها فیلم ارسالی و ویرایش آنها بصورت مستندی شاعرانه از هند امروز است.

«هند در یک روز» با مشارکت ریدلی اسکات، فیلمساز انگلیسی و ریچی مهتا کارگردان کانادایی ساخته شده است. ریچی مهتا با اشاره به تجربه دیدن فیلمهای ارسالی می گوید: «جالب ترین جنبه کار این است که حتی یک ثانیه فیلم از کسانی که مرفه یا طبقه بالا هستند دریافت نکردیم. همه تصاویر از مردمی ارسال شده است که به آنها طبقه متوسط، فقیر و به تعبیری طبقه کارگر می گوییم. وقتی به این هزاران فیلم دریافت شده نگاه می کنم تنها چیزی که به ذهنم می رسد این است که آنها کسانی بودند که حرفی برای گفتن داشتند که پیش از آن امکانی برای گفتن آن فراهم نشده بود.»

«یک روز در هند» بر مسائل مهم این کشور مانند کاست طبقاتی، جنسیت، مادری و آرزوهای مردم تمرکز می کند. کارگردان کانادایی با تجلیل از خوش ذوقی و قریحه مردم می گوید: «نکته ای که بیش از همه چیز موجب تعجب من شد، روحیه طنز و شوخ طبعی مردم است. آنها از واقعیت های مهم، تلخ و غم انگیز حرف می زنند ولی با شوخ طبعی، و همین است که خیلی ویژه است.»

«هند در یک روز» (INDIA IN A DAY) با تهیه کنندگی ریدلی اسکات ساخته شد و این ششمین پروژه موسوم به «یک روز» این کارگردان و فیلمساز معروف است که از سال ۲۰۱۱شروع شد. فیلم پس از افتتاحیه سینمایی در هند، اکنون در یوتیوب قابل دسترس است. در چارچوب این پروژه تا بحال «بریتانیا در یک روز»، «ژاپن در یک روز»، «ایتالیا در یک روز»، «کریسمس در یک روز» و «پسر نامرئی» ساخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد