Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رویدادهای فرهنگی اروپا از لندن تا کی یف

رویدادهای فرهنگی اروپا از لندن تا کی یف
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه «گفتی انقلاب می خواهی؟»: سوابق انقلاب ها از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۰ نمایشگاهی که نام آن به آهنگ «تو گفتی انفلاب میخواهی» از گروه بیتلز اشاره دارد، در موزه «ویکتوریا اند آلبرت» شهر لندن برگزار می…

آگهی

نمایشگاه «گفتی انقلاب می خواهی؟»: سوابق انقلاب ها از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۰

نمایشگاهی که نام آن به آهنگ «تو گفتی انفلاب میخواهی» از گروه بیتلز اشاره دارد، در موزه «ویکتوریا اند آلبرت» شهر لندن برگزار می شود.این نمایشگاه به سوابق انقلاب های گوناگون در دهه ۶۰ میلادی در عرصه های مختلف و تاثیر آنها بر موسیقی، حقوق بشر، مصرف و زندگی روزمره کنونی می پردازد.

مارتن و اوبجن دو پرتره رامبراند در آمستردام

رامبراند نقاش هلندی، در عمر هنری خود پرتره های رنگی کمی کشید. به این دلیل است که دو پرتره «مارتن و اوبجن» متعلق به یک زوج در هنگام عروسی شان، از گرانترین آثار این استاد نقاشی است.

فرانسه و هلند در سال ۲۰۱۶ این دو پرتره را به طور مشترک از یک مجموعه دار فرانسوی خریداری کردند. این تابلوها در سال ۱۶۳۴ کشیده شدند و ارتفاع هر کدام به دو متر می رسد. این دو پرتره موقتا تا ماه اکتبر در موزه امپراطوری هلند در کنار اثر «نگهبان شب» رامبراند به نمایش گذاشته می شود و سپس به پاریس خواهد رفت.

نمایشگاه آثار شازیه اسکندر در ایتالیا

آثار هنری شازیه اسکندر در موزه ماکسی شهر رم به نمایش در آمد. خانم اسکندر هنرمند پاکستانی در زمینه نقاشی، طراحی، تصاویر متحرک در مقیاس های بزرگ و ویدئو فعالیت می کند. این اولین بار است که نمایشگاهی از آثار هنری وی در ایتالیا برگزار می شود.

در این نمایشگاه ۳۰ اثر از کارهای شازیه اسکندر با تم مینیاتور سنتی هند و ایران از فیلم تا انیمیشن دیجیتالی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

نمایشگاه «فقدان» به یاد یکی از کشتارهای هولوکاست

مرکز هنری پینچوک در کی یف پایتخت اوکراین، نمایشگاهی را در یادبود یکی از کشتارهای هولوکاست که در دره ای با نام بابی یار در همین شهر روی داد، برگزار کرد.این نمایشگاه با نام «فقدان»، درهفتاد و پنجمین سالگرد این فاجعه انسانی که ۳۴ هزار قربانی در طی دو روزداشت، برگزار شد.

کشتار دسته جمعی بابی یار از جمله اولین فجایعی است که توسط ارتش آلمان نازی در ۲۹ و ۳۰ سپتامبر سال ۱۹۴۱ صورت پذیرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان