معرفی منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی در اروپا

معرفی منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهمترین جشنواره سینمای آمریکا در اروپا، چهل و دومین دوره فستیوال فیلم دوویل (Deauville) با هدف معرفی سینمای مستقل با ۱۴ فیلم بلند در بخش رقابت ها دوم سپتامبر، ۱۲ شهریور آغاز بکار می…

آگهی

مهمترین جشنواره سینمای آمریکا در اروپا، چهل و دومین دوره فستیوال فیلم دوویل (Deauville) با هدف معرفی سینمای مستقل با ۱۴ فیلم بلند در بخش رقابت ها دوم سپتامبر، ۱۲ شهریور آغاز بکار می کند. جشنواره در این دوره از مایکل مور، جیمز فرانکو و استنلی توچی تجلیل خواهد کرد.

نمایشگاه «صداهای مخالف» (Voices of Dissent) جستجویی در آثار هنرمندان ناراضی در آلمان شرقی در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی است. این نمایشگاه بازتاب هنر روشنفکران و هنرمندانی است که در جستجویی فضایی برای آزادی بیان، آثار خود را با ابزار ها و شیوه های مختلف آفریده اند. نمایشگاه تا ۲۶ سپتامبر در موزه (Martin Gropius Bau) در برلین برقرار است.

در پایان جشنواره های موسیقی تابستانی، فستیوال موسیقی «پولا» در کروواسی آخرین فرصت برای کسانی است که نمی خواهند موسیقی و ساحل را از دست بدهند. فهرست هنرمندان شرکت کننده در فستیوال «پولا» (Festival in Pula) شامل بیش از صد موسیقی دان از کشورهای مختلف است.

در دویستمین سال تولد ایوان آیوازوفسکی، نقاش ارمنی روس با شهرت جهانی، نمایشگاهی شامل ۱۵۰ اثر او در مسکو برپا شده است. آیوازوفسکی معروفترین نقاش چشم اندازهای دریایی شناخته می شود و بیش از شش هزار اثر از خود بجا گذاشته است. این نقاش سبک رومانتیک به کشورهای مختلف سفر کرد و آثار بسیاری در آنجا آفرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند